none

Police, 10-11-12.01.2006

Police, 10-11-12.01.2006

W dniach od 13 do 15 grudnia 2005r. w Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryfinie, przy ul. Szczecińskiej 19, odbyło się bezpłatne szkolenie dla bezrobotnych kobiet z terenu Powiatu Gryfińskiego pt. "Kobiety na zachodniopomorskim rynku pracy". Szkolenie zorganizowane zostało przez Polską Fundację Przedsiębiorczości oraz TVP3 O/Szczecin, przy współpracy Powiatowego Urzędu Pracy w Gryfinie.

Proces rekrutacji uczestniczek szkolenia rozpoczął się w październiku 2005r. Do udziału w szkoleniu zgłosiło się 29 Pań, z których podczas spotkania rekrutacyjno-informacyjnego w dniu 28.11.2005r., wybrano grupę 17 uczestniczek. Wszystkie zakwalifikowane Panie (17) wzięły udział w szkoleniu. Dla 7 Pań zorganizowano transport (dojazd busem na szkolenie i powrót). Podczas szkolenia zapewniono wyżywienie (poczęstunek podczas przerwy na kawę, obiad).

Szkolenie (24 godziny) obejmowało m.in. następujące zagadnienia:

  • warsztaty psychologiczne w zakresie aktywizacji zawodowej oraz skutecznego poszukiwania pracy
  • podstawy prawa oraz rachunkowości związanych z zakładaniem i prowadzeniem firmy
  • sporządzanie biznes planu

Szkolenie, pomimo zimnej aury na zewnątrz, przebiegało w bardzo sympatycznej i ciepłej atmosferze. Zostało ocenione średnio na 4,86 w skali od 1 do 5.

Oto opinie uczestniczek:

  • Dobrze dobrani wykładowcy - praktycy, komunikatywne panie prowadzące. Chciałabym więcej. Podobało mi się.
  • Dobrze zorganizowane przerwy, aktywny sposób prowadzenia: przy biurku i w ruchu. Świetne posiłki
  • Nawał materiałów i informacji, miła atmosfera, kompetentni wykładowcy, krótki czas szkolenia
  • Praktyczne, solidne szkolenie
  • Szkolenie przeprowadzone w sposób kompleksowy - zaplecze (opieka nad dziećmi - poczęstunek) i przede wszystkim zakres wiedzy na doskonałym poziomie

W trakcie zajęć wszystkie uczestniczki zadeklarowały chęć otworzenia własnej firmy, aczkolwiek nie ukrywały, że będą poszukiwać pracy. Pomysły odnośnie nowych firm dotyczyły zarówno branży usługowej (np. usługi gastronomiczne, transportowe, finansowe, fitness-club, projektowanie terenów zielonych), handlowej np. (sklep spożywczo-przemysłowy, pasmanteria), jak i produkcyjnej (np. zakład krawiecki). Z ankiety przeprowadzonej po trzech miesiącach z uczestniczkami wynika, że 4 osoby znalazły pracę.

Z ramienia PUP Gryfino w procesie rekrutacji uczestniczek szkolenia udział wzięła Pani Beata Frąckiewicz - Doradca Zawodowy.

Nad organizacją szkolenia czuwała Maria Czerniecka - Główny Menedżer ds. Szkoleń z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Poniżej prezentujemy zdjęcia - fotorelację z przeprowadzonego szkolenia (kliknij na zdjęciu aby powiększyć):

177_2.jpg
178_1.jpg
179_3.jpg
180_4.jpg
181_5.jpg
182_6.jpg
183_7.jpg
184_8.jpg
185_9.jpg
186_10.jpg
187_11.jpg
188_12.jpg

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej