none

Łobez, 06-07-08.12.2005

Łobez, 06-07-08.12.2005

W dniach od 06 do 08 grudnia 2005r. w Łobeskim Centrum Turystyki w Łobzie, przy ul. M. Konopnickiej 42, odbyło się pierwsze z cyklu, bezpłatne szkolenie dla bezrobotnych kobiet z terenu Powiatu Łobeskiego pt. "Kobiety na zachodniopomorskim rynku pracy". Szkolenie zorganizowane zostało przez Polską Fundację Przedsiębiorczości oraz TVP3 O/Szczecin, przy współpracy Powiatowego Urzędu Pracy w Łobzie.

Proces rekrutacji uczestniczek szkolenia rozpoczął się w październiku 2005r. Do udziału w szkoleniu zgłosiło się 28 Pań, z których wybrano grupę 16 uczestniczek. Ostatecznie w szkoleniu udział wzięło 14 Pań (2 Panie ze względów rodzinnych i zdrowotnych w ostatniej chwili musiały zrezygnować z udziału). Dla 9 Pań zorganizowano transport (dojazd busem na szkolenie i powrót). Zorganizowano także opiekę dla jednego dziecka - 21-miesięcznego Łukasza. Podczas szkolenia zapewniono wyżywienie (poczęstunek podczas przerwy na kawę, obiad).

Szkolenie (24 godziny) obejmowało m.in. następujące zagadnienia:warsztaty psychologiczne w zakresie aktywizacji zawodowej oraz skutecznego poszukiwania pracy

  • Podstawy prawa oraz rachunkowości związanych z zakładaniem i prowadzeniem firmy
  • Sporządzanie biznes planu.
  • Szkolenie, pomimo deszczowej i bardzo zimnej aury na zewnątrz, przebiegało w bardzo sympatycznej, ciepłej i miłej atmosferze. Zostało ocenione średnio na 4,99 w skali od 1 do 5.

Oto opinie uczestniczek:

  • Kurs podbudował mnie na tyle, że zaczęłam wierzyć w siebie i dowiedziałam się, jak można pomóc innym
  • Bardzo dużo dowiedziałam się na temat otworzenia swojej firmy, gdzie mam ruszyć i co zrobić, jak się porozumieć z pracodawcą
  • Kurs pomógł mi uwierzyć w siebie i osiągnięcie celów w życiu jest realne
  • Szkolenie przeprowadzono na wysokim poziomie
  • Szkolenie trwało za krótko


W trakcie zajęć wszystkie uczestniczki zadeklarowały chęć otworzenia własnej firmy, aczkolwiek nie ukrywały, że będą poszukiwać pracy. Pomysły odnośnie nowych firm dotyczyły zarówno branży usługowej (np. usługi pośrednictwa turystycznego, pogotowie opiekuńcze, opieka nad osobami starszymi, budowlane, muzyczne), handlowej np. (sklep z odzieżą), jak i produkcyjnej (np. zakład krawiecki). Z ankiety przeprowadzonej po trzech miesiącach z uczestniczkami wynika, że 5 osób znalazło pracę.

Z ramienia PUP Łobez w procesie rekrutacji uczestniczek szkolenia udział wzięła Pani Danuta Galczak - Specjalista ds. rozwoju zawodowego.

Nad organizacją szkolenia czuwała Maria Czerniecka - Główny Menedżer ds. Szkoleń z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Poniżej prezentujemy zdjęcia - fotorelację z przeprowadzonego szkolenia (kliknij na zdjęciu aby powiększyć):

154_3.jpg
155_1.jpg
156_2.jpg
157_4.jpg
158_5.jpg
159_6.jpg

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej