none

Szkolenia

Szkolenia

W ramach projektu przeprowadzonych zostanie 20 trzydniowych szkoleń, w 20 powiatach naszego województwa. Szkolenia odbywać się będą w 15 osobowych grupach. Trzydniowe szkolenie dotyczące ABC Przedsiębiorczości obejmuje zagadnienia dotyczące:

  • aspektów psychologiczno-aktywizujących obejmujących elementy aktywnego poszukiwania pracy lub decyzji dotyczącej założenia własnej firmy
  • umiejętności przygotowania biznes planu
  • podstaw zakładania działalności gospodarczej - aspektów prawno-administracyjnych oraz rachunkowych prowadzenia działalności gospodarczej

Podczas szkolenia, w okresie 3 dni prowadzenia zajęć zapewniamy opiekę nad osobami zależnymi, z uwagi na zatrudnienie trzech opiekunek. Aby ułatwić uczestnikom dojazd na szkolenia - zapewniamy dojazd mikrobusem na szkolenia oraz powrót do domu po szkoleniu. Podczas szkolenia zapewniamy poczęstunek oraz obiad. Pierwsze szkolenie odbędzie w Łobzie 6-8.grudnia, w Łobeskim Centrum Turystyki. Spotkanie Organizacyjne dla zainteresowanych Pań odbędzie się 21 listopada godz. 11.00, Łobeskie Centrum Turystyki.

Cykl programów telewizyjnych "Kobieta przedsiębiorcza", który emitowany będzie na antenie TVP3 Szczecin składa się z 20 reportaży emitowanych od grudnia 2005 do września 2006, co dwa tygodnie w piątek o godzinie 19.00. Emisja pierwszego odcinka 15.12.2005 godzina. 18.30.

Założeniem cyklu jest przedstawienie w atrakcyjnej formie reportażu sylwetek kobiet, które odniosły sukces w życiu zawodowym, zarówno jako pracownice jak i właścicielki firm. Celem programu jest zmiana świadomości widzów - zarówno kobiet jak i mężczyzn . Kobieta zwykle postrzegana jest jako gorszy pracownik, ponieważ według pracodawców nie jest tak dyspozycyjna jak mężczyzna. Kobiety rzadziej awansują, z reguły otrzymują niższe wynagrodzenie i dłużej pozostają bezrobotne. Cykl ten ma zmienić sposób postrzegania kobiet. Cel ten osiągnięty zostanie poprzez przedstawienie pozytywnego przykładu kobiet odnoszących sukces w życiu zawodowym i umiejętnie łączącym je z życiem rodzinnym. Założeniem autorów jest aby w prosty i przejrzysty sposób kobiety dowiedziały się co mogą w swoim życiu zmienić, gdzie mogą uzyskać wsparcie i jak sobie radzić na rynku pracy. Bohaterami będą kobiety sukcesu i to one podzielą się swoimi doświadczeniami z innymi kobietami, zdradzą jak szukały pracy, jak rozpoczynały własną działalność gospodarczą, jak radziły sobie na trudnym rynku pracy, na jakie kłopoty i problemy napotykały i jak sobie z nimi radziły.

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej