Lista aktualności

Wybierz rok:

Przegląd gospodarczy w piątek- 08.01.2021 r.

W ostatnich dniach zarówno lokalnie jak i ogólnopolsko w gospodarce dzieje się wiele. To efekt „początku roku” i kreślenia nowych scenariuszy na rok 2021, ale i kwestia konsekwencji wielkich zmian gospodarczych oraz trwającego od kilkunastu dni lockdownu.

Przegląd gospodarczy w poniedziałek- 04.01.2021 r.

Rok 2021 przynosi zupełnie nowe wyzwania gospodarcze, choć nie da się ukryć, że to pandemia koronawirusa i jej gospodarcze skutki wciąż pozostaje tematem numer 1. O czym gospodarczo pisały media w ostatnich dniach?

Podsumowanie Roku 2020

350 milionów złotych na pożyczki dla przedsiębiorców, 1300 wspartych firm. Polska Fundacja Przedsiębiorczości podsumowuje rok.

Podcast: Jak branża IT radzi sobie z koronawirusem

Skutki gospodarcze wywołane przez pandemię koronawirusa jeszcze długo będą odczuwalne. Wiele firm stanęło przed trudnymi decyzjami i zamykało swoje działalności. Jest jednak branża, która wyszła obronną ręką z kryzysu i doskonale sobie radzi w nowej rzeczywistości.

Przegląd gospodarczy w środę - 30.12.2020 r.

Ostatnie dni 2020 roku to zwykle czas podsumowań. Był to na pewno najtrudniejszy rok dla gospodarki w ostatniej dekadzie. Wiele firm znalazło się w trudnej sytuacji. Dzisiaj media podsumowują, ale i kreślą plany na rok 2021.

Przegląd gospodarczy w poniedziałek- 28.12.2020 r.

Czas po Świętach Bożego Narodzenia zaczynamy od lockdownu. Nie ma co ukrywać, że w skali ogólnopolskiej i lokalnej ten temat mocno dominuje w gospodarczych przekazach medialnych. Lokalnie pojawiają się również ważne tematy inwestycyjne.

Podcast: Trener biznesu radzi: w święta zapomnijmy o słowie KORONAWIRUS

Rok 2020 do historii przejdzie jako prawdopodobnie jeden z najbardziej specyficznych czasów w ostatnich dekadach. Pandemia koronawirusa wielu osobom zabrała pracę, oszczędności, ciekawe perspektywy rozwojowe. Może to powodować frustracje, a nawet sytuacje związane z lękami i depresją. Jak sobie z tym radzić? Potrzeba nam spokoju. W trudnych sytuacjach jest tak, że musimy z dystansem spojrzeć na to, co się dzieje dobrego. Chciałabym zachęcić do szukania pozytywnych emocji – mówi trener biznesu i coach Anita Gałek. Rozmawiał Michał Kaczmarek

24 grudnia - dzień wolny

Informujemy, że w najbliższy czwartek, tj. 24 grudnia siedziba i oddziały Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości będą zamknięte - zapraszamy do kontaktu w poniedziałek 28 grudnia.

Przegląd gospodarczy w poniedziałek- 21.12.2020 r.

Lockdown lub narodowa kwarantanna to wciąż temat dominujący w zarówno lokalnym jak i centralnym dyskursie. Nie brakuje też innych tematów, choć trzeba przyznać, że świąteczny tydzień w roku 2021 wygląda zupełnie inaczej niż przed laty. O czym piszą lokalne media?

Podcast: Nowa rzeczywistość galerii handlowych w czasie pandemii

W 2020 roku rzeczywistość galerii handlowych zmieniła się diametralnie – dwa lockdowny, ograniczenia dla sektora rozrywkowego oraz funkcjonowania gastronomii. Nie da się ukryć, że zmiany spowodowane koronawirusem wymusiły na konsumentach zmianę nawyków i czasowe ograniczenie pewnego stylu życia, w który idealnie wpisywał się shopping i spędzanie czasu w galeriach.
Zapraszamy do wysłuchania podcastu Michała Kaczmarka z Joanną Dybowską, menadżerem ds. marketingu CHR Galaxy w Szczecinie

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej