Przegląd gospodarczy w poniedziałek- 21.12.2020 r.

21.12.2020

Lockdown lub narodowa kwarantanna to wciąż temat dominujący w zarówno lokalnym jak i centralnym dyskursie. Nie brakuje też innych tematów, choć trzeba przyznać, że świąteczny tydzień w roku 2021 wygląda zupełnie inaczej niż przed laty. O czym piszą lokalne media?
Zespół Morskich Portów Szczecin – Świnoujście nie wyklucza zakupy części Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Świnoujściu.
https://gs24.pl/nie-wystartuja-w-przetargu-na-swinoujska-gryfie-ale-moze-kupia-teren-po-analizach/ar/c1-15351171 

Co z rynkiem mieszkaniowym w czasie pandemii? Szczecińskie analizy pokazują, że nie jest łatwo. Bardzo wzrosła ilość mieszkań na rynku wtórnym.
https://gs24.pl/mieszkania-w-szczecinie-sprzedaja-sie-jak-swieze-buleczki-niektorzy-maja-problem/ar/c9-15346868 

Z gospodarczego punktu widzenia nowe inwestycje infrastrukturalne – szczególnie te łączące przedmieścia i Szczecin powinny bardzo cieszyć.
https://wszczecinie.pl/aktualnosci,szczecinska_firma_zaprojektuje_obwodnice_kolbaskowa,id-36585.html 
https://wszczecinie.pl/aktualnosci,droga_przez_szklarnie_juz_gotowa_to_popularny_skrot_do_warzymic_foto,id-36571.html 

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa doczekał się nowej siedziby w Szczecinie.
https://24kurier.pl/aktualnosci/gospodarka/kowr-w-szczecinie-kompleksowa-obsluga-przy-ulicy-bronowickiej/ 
https://radioszczecin.pl/1,416656,maja-strzec-polskiej-ziemi-kowr-z-nowa-siedziba- 

Czym jest „Klątwa Świętego Mikołaja”? Jak tłumaczy jedna z największych szczecińskich firm windykacyjnych to sytuacja gdy wydajemy więcej niż posiadamy w czasie świąt Bożego Narodzenia. W tym sezonie dotyczy to zarówno osób fizycznych jak i przedsiębiorców…
https://24kurier.pl/aktualnosci/gospodarka/klatwa-swietego-mikolaja/ 

Sytuacja hoteli, restauracji i klubów fitness? Wszystkie poniedziałkowe media używają jednego, bardzo konkretnego sformułowania – to może być koniec lub moment „zatopienia”
https://www.rp.pl/Biznes/312209923-Trzeci-lockdown-moze-zatopic-hotele.html 
https://www.rp.pl/Handel/312209935-Centra-i-restauracje-nie-wytrzymaja-takiej-zimy.html 
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/golebiewski-nie-bedzie-mial-na-prad-hotelowy-gigant-na-skraju-bankructwa-aa-HGAo-G8bc-UCwk.html 
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/gospodarka/news-silownie-bezwzglednie-zamkniete-kolosalna-zmiana-w-przepisac,nId,4935037 

Nie tylko lockdown numer 3 powoduje duże zamieszanie w gospodarce. Dramatyczna jest sytuacja lotnictwa. LOT dostanie rekordowe wsparcie rządowe, a BREXIT pogłębia kryzys w tym zakresie.
https://turystyka.rp.pl/trendy/48367-loty-z-wielkiej-brytanii-zawieszone-podrozni-proszeni-na-testy 

Co czwarty z nas pracuje zdalnie – wynika z danych GUS. Główny powód to pandemia koronawirusa, ale gdy ta już się skończy, praca zdalna nie zniknie. To powoduje spore wyzwania dla pracodawców, pracowników, ale i rządu.
https://www.money.pl/gospodarka/praca-zdalna-w-trybie-przyspieszonym-to-spore-wyzwanie-dla-rynku-pracy-6587519181839168a.html 

Dzisiejszy „Dziennik Gazeta Prawna” publikuje bardzo interesujący wywiad z Wicepremierem Jarosławem Gowinem.
https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8049652,jaroslaw-gowin-koronawirus-gospodarka-podhale-pomoc-unia-europejska-fundusze-odbudowy-covid-19.html 

I na koniec – chociaż jeden – wątek optymistyczny. Są branże, które na pandemii mogą minimalnie lub nawet szeroko zyskać.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Praca-w-2021-r-czeka-na-budowlancow-w-przemysle-i-handlu-8024231.html 
OPRACOWAŁ MICHAŁ KACZMAREK

 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej