Kolejne pieniądze dla zachodniopomorskich przedsiębiorców. Rusza nabór wniosków

29.01.2021

Nabór wniosków rusza 29 stycznia br., a do dyspozycji przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego będzie 16 milionów złotych. Maksymalna wartość pożyczki płynnościowej wynosi 250 tysięcy złotych. Maksymalny okres spłaty to 60 miesięcy. Pożyczka jest na bardzo preferencyjnych warunkach – oprocentowanie wynosi od 0%. – Jesteśmy świadomi jak cennym wsparciem w obecnych czasach dla przedsiębiorców jest wsparcie płynnościowe, każdego dnia Polska Fundacja Przedsiębiorczości odbiera dziesiątki sygnałów od firm, które potrzebują pomocy. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego uda się dostarczyć do przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego zastrzyk gotówki, który pomoże im przetrwać czas trwającego jeszcze lockdownu – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości jest dysponentem 16 milionów złotych, które będą dystrybuowane przez naszą organizację do zachodniopomorskich przedsiębiorców z przeznaczeniem na wsparcie przedsięwzięć realizowanych przez MŚP na terenie województwa zachodniopomorskiego w celu zapewnienia finansowania płynnościowego, w związku z negatywnymi konsekwencjami spowodowanymi epidemią COVID-19. Pożyczki udzielane są ze środków udostępnionych przez Menadżera Funduszu Funduszy (MFF – BGK) pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu „Wspieranie przedsiębiorczości poprzez Fundusz Funduszy Pomorza Zachodniego Jeremie 2”.
- Kwota pożyczki jednorazowo może wynieść 250 tysięcy złotych. Oprocentowanie wynosi od 0%. Maksymalny okres spłaty to 60 miesięcy, a karencji 6 miesięcy. Grupa docelowa to mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które przed wybuchem pandemii koronawirusa nie znajdowały się w trudnej sytuacji, a obecnie znajdują się w wyniku wystąpienia COVID-19 lub są nią zagrożone – wyjaśnia Marcin Pawłowski, Prezes PFP. - W ramach Instrumentu Finansowego finansowane będą wydatki związane z utrzymaniem bieżącej działalności firmy i zapewnieniem jej płynności finansowej. Środki z Jednostkowej Pożyczki mogą zostać przeznaczone na wydatki bieżące, obrotowe lub inwestycyjne, w tym np. wynagrodzenia, zobowiązania publiczno-prawne czy zatowarowanie – dodaje Pawłowski.
Pożyczka Płynnościowa może finansować do 100% wydatków przedsiębiorstwa - wkład własny Ostatecznego Odbiorcy nie jest wymagany. Dystrybucja środków rusza 29 stycznia 2021. Więcej informacji na stronie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości: [KLIK]

 

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej