Kolejne pieniądze trafią do przedsiębiorców. W czwartek 09.09.br. uruchamiamy środki POIR dla trzech regionów!

06.09.2021

Sezon jesienny zaczynamy doskonałymi informacjami dla przedsiębiorców. Na dodatkowe środki w ramach wsparcia płynnościowego POIR mogą liczyć przedsiębiorcy z województw: łódzkiego (30 milionów złotych) oraz lubuskiego i wielkopolskiego (40 milionów złotych). – To bardzo duże kwoty, które mogą być silnym wsparciem dla przedsiębiorców. Wiemy, że wiele firm bardzo czeka na wsparcie, chce planować swój rozwój oraz nowe projekty. Serdecznie zapraszamy do aplikowania i obiecujemy, że takich pozytywnych wiadomości chcielibyśmy przekazywać tej jesieni jak najwięcej – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Pożyczka płynnościowa POIR to efekt współpracy Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz Banku Gospodarstwa Krajowego. Umowa o współpracy w trzech województwach została podpisana we wrześniu 2020 roku, a obecnie środki są sukcesywnie uruchamiane, by efektywnie trafiać do przedsiębiorców. Pożyczki płynnościowe mają na celu wspieranie przedsiębiorców, których dotknęła pandemia koronawirusa: - Środki przeznaczone są na wsparcie przedsięwzięć realizowanych przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa posiadających siedzibę i prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego, wielkopolskiego lub lubuskiego, w celu zapewnienia im finansowania płynnościowego w związku z doświadczanymi przez nie negatywnymi konsekwencjami spowodowanymi epidemią COVID-19 – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – Pożyczka ma pomagać przedsiębiorcom w utrzymaniu bieżącej płynności i finansowanie jego bieżących potrzeb związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, ale mamy nadzieje, że wsparcie płynnościowe to nie będą tylko środki „na przetrwanie”, ale i szansa na rozwój i planowanie dalszej działalności w tym dla wielu przedsiębiorców nadal trudnym czasie – mówi Marcin Pawłowski, Prezes PFP.

Pożyczka płynnościowa POIR dostępna będzie dla przedsiębiorców działających na terenie trzech województw: lubuskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Wartość finansowania nie może przekraczać dwukrotności rocznych kosztów wynagrodzeń wypłaconych przez przedsiębiorcę w 2019 roku, lub 25% obrotu w roku 2019. - Jeżeli przemawia za tym interes społeczny lub ważny interes przedsiębiorcy, kwota główna pożyczki może zostać zwiększona w celu pokrycia zapotrzebowania na płynność finansową od dnia udzielenia pomocy przez najbliższe 18 miesięcy – dodaje Marcin Pawłowski, Prezes PFP. – To bardzo atrakcyjny instrument. Okres spłaty może sięgać 72 miesięcy, karencja pożyczki może wynieść pół roku. W ramach instrumentu finansowane będą wydatki związane z utrzymaniem bieżącej działalności firmy i zapewnieniem jej płynności finansowej, w tym np. na wynagrodzenia, zatowarowanie, zakup niezbędnych do funkcjonowania produktów czy spłatę bieżących zobowiązań – dodaje Prezes PFP.
Przedsiębiorców serdecznie zapraszamy do aplikowania o środki. Szczegółowy regulamin, formularze oraz wszystkie informacje na temat pożyczek i wsparcia znajdziecie na stronie internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości:

woj. łódzkie
woj. wielkopolskie
woj. lubuskie

Nabór wniosków na pożyczki POIR rozpocznie się 09.09 (czwartek) od godziny 8:00. Wnioski mogą być składane elektronicznie tj. w trybie zdalnym, a także w formie papierowej w oddziałach PFP w woj. łódzkim (Łódź), woj. wielkopolskim (Poznań, Leszno, Piła) oraz woj. lubuskim (Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra).

 

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej