Dodatkowe pieniądze na start dla dolnośląskich przyszłych przedsiębiorców

09.02.2021

W czasach pandemii trudno jest planować rozwój – czynników niesprzyjających jest całe mnóstwo, ale na szczęście jest możliwość realizowania planów i dofinansowywania inwestycji! Polska Fundacja Przedsiębiorczości zachęca przyszłych przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego. – Dodatkowe środki, które udało nam się pozyskać to 2,8 miliona złotych. To podwojenie kwoty, którą oferowaliśmy pierwotnie. Chcemy, by przedsiębiorcy wiedzieli, że Polska Fundacja Przedsiębiorczości to nie tylko środki płynnościowe, ale i wspieranie rozwoju oraz umożliwianie przedsiębiorcom dobrego startu w biznesie – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Szczecinie.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego dotyczącą utworzenia Instrumentu Finansowego – Mikropożyczka na terenie województwa dolnośląskiego. Środkami finansowymi w tym celu dysponowaliśmy już w roku 2018. Teraz ta kwota została podwojona. Serdecznie zachęcamy przedsiębiorców do składania wniosków.
- W ramach zawartej umowy Polska Fundacja Przedsiębiorczości oferuje niskooprocentowane pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób od 30 roku życia, pozostających bez pracy oraz zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej w woj. dolnośląskim. Pożyczki udzielane są ze środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zarządzanych w ramach projektu przez Bank Gospodarstwa Krajowego – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – Wiemy, że Dolny Śląsk jest zagłębiem kreatywnych przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać, zakładać firmy i zdobywać rynek w Polsce i na świecie. Nasze wsparcie może być pierwszym krokiem do sukcesu. Serdecznie zachęcamy do współpracy. Pożyczki udzielane są na preferencyjnych warunkach. To nie jest instrument komercyjny. Naszym celem jest wspieranie przedsiębiorczości w trudnych warunkach pandemii – dodaje Prezes PFP.
Łączna kwota środków przeznaczonych na pożyczki na założenie działalności gospodarczej wynosi ponad 2,8 mln zł.

Szczegółowe informacje znajdują się w podzakładce: Mikropożyczka na start [KLIK]

 

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej