Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (GEW - Global Entrepreneurship Week)

24.11.2008

W dniach 17-21 listopada 2008 Polska Fundacja Przedsiębiorczości współorganizowała obchodzony po raz pierwszy w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (GEW - Global Entrepreneurship Week) pod hasłem "Sam zaplanuj sobie przyszłość".

W ramach 11 warsztatów, szkoleń i konferencji przeprowadzonych przez Fundację w ciągu 5 dni uczestniczyło blisko 500 osób - uczniów szkół licealnych, studentów, osób planujących założenie firmy oraz przedsiębiorców.

W trakcie spotkań w Szczecinie i Bydgoszczy trenerzy i eksperci Fundacji zaprezentowali 8 obszarów tematycznych: "Planuj z głową", "Biznes plan drogą do sukcesu", "Innostart - pas startowy innowacyjnej firmy", "Efektywne budowanie zespołów", "Kreatywne stawianie celów", "Planowanie, czyli jak skutecznie zarządzać czasem", "Analiza pomysłów - od pomysłu do własnej firmy", "Asertywność w życiu zawodowym i na co dzień".

Równolegle, w ramach "Tygodnia doradztwa ekspertów Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości", specjaliści PFP udzielili blisko 20 usług doradczych, w tym przede wszystkim w zakresie pozyskania dotacji unijnych, źródeł finansowania działalności gospodarczej oraz przygotowania biznes planu przedsięwzięcia.

Niemałym zainteresowaniem cieszyła się również projekcja cyklu filmów pt. "Kobieta Przedsiębiorcza" zrealizowanych przez Fundację wspólnie z Telewizją Polską TVP3 Szczecin w ramach projektu "Kobiety na zachodniopomorskim rynku pracy" realizowanego w latach 2005 - 2007.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za uczestnictwo i aktywność podczas zajęć. Gratulujemy wielu innowacyjnych pomysłów. Wierzymy, że stymulowanie przez Fundację przedsiębiorczych postawy młodych ludzi wyzwoli energię i zaprocentuje wieloma udanymi przedsięwzięciami gospodarczymi.

Poniżej prezentujemy relację fotograficzną z tego niecodziennego wydarzenia i zachęcamy do udziału w bieżących szkoleniach oraz inicjatywach Fundacji.

BYDGOSZCZ


SZCZECIN