Szkolenie 09 września 2008 r. - Dotacje w świetle polskiego prawa podatkowego

05.09.2008

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) - jako instytucja wspierająca rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMSP) ma przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie pt. "Dotacje w świetle polskiego prawa podatkowego".

Szkolenie to obejmuje swoją tematyką opodatkowanie dotacji zarówno podatkiem dochodowym od osób fizycznych i prawnych, jak i opodatkowanie podatkiem VAT. Szkolenie przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe, właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, służb księgowych pracujących na potrzeby w/w podmiotów. Od uczestników oczekujemy podstawowej wiedzy w zakresie polskiego systemu podatkowego oraz znajomości dotacji.

Szkolenie ukazuje różnorodność interpretacji opodatkowania dotacji, zarówno ze strony urzędów skarbowych jak i beneficjentów ostatecznych. Niejednolita interpretacja przepisów podatkowych przez urzędników skarbowych, bardzo utrudnia ich stosowanie i powoduje ogromną niepewność podatników, co do prawidłowości rozliczeń podatkowych. Błędne zakwalifikowanie dotacji pod względem podatkowym może mieć negatywne skutki dla podatników. Znajomość opodatkowania dotacji może uchronić podatników nie tylko przed konsekwencjami podatkowymi ale również umożliwi prawidłowe rozliczanie dotacji.

Spotkanie to będzie również okazją do zapoznania się z bieżącą ofertą finansową i szkoleniową Fundacji. Na szkoleniu uczestnicy otrzymają komplet materiałów i pomocy szkoleniowych, a po szkoleniu zaświadczenie o uczestnictwie. Szkolenie poprowadzi pani Justyna Maćkowiak - doradca gospodarczy, praktyk, konsultant w dziedzinie podatków, wykładowca Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Szkolenie odbędzie się dnia 09 września 2008 r. w godzinach 10.00 - 15.00 w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Szczecinie, ul. Monte Cassino 32.

Prosimy o kontakt w powyższej sprawie do pani Joanny Golonka, tel.: (091) 312-92-23, e-mail: j.golonka@pfp.com.pl.

Jednocześnie informujemy, że lista kolejnych szkoleń zostanie umieszczona na stronie internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości do dnia 15 września 2008 r.
Łączymy pozdrowienia Dział Szkoleń i Doradztwa PFP