Wzrośnie potencjał podlaskich firm. Polska Fundacja Przedsiębiorczości będzie oferować atrakcyjne pożyczki

08.01.2024

Polska Fundacja Przedsiębiorczości w dniu 03 stycznia br. podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na mocy której, została operatorem nowego produktu finansowego Pożyczka na innowacje dla województwa podlaskiego. Do przedsiębiorców trafi kwota niemalże 33 milionów złotych w formie atrakcyjnych, niskooprocentowanych pożyczek.

- Marszałek Województwa Podlaskiego powiedział, że budżet Funduszy Europejskich dla Podlaskiego jest rekordowy i historyczny. To doskonała wiadomość dla przedsiębiorców, bowiem oznacza to, że do ich rąk trafi wiele instrumentów finansowych, które będą atrakcyjne, rozwojowe i stymulujące inwestowanie w regionie - mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości będzie partnerem finansowym w dysponowaniu pożyczek w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027.

- Polska Fundacja Przedsiębiorczości będzie dysponentem Instrumentu Finansowego Pożyczka na innowacje, której formuła jest atrakcyjna pod kątem finansowym i liczymy na to, że będzie bodźcem do inwestowania, dywersyfikacji i szukania ciekawych rozwiązań dla podlaskich firm - mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Pożyczka na innowacje to finansowanie zwrotne o maksymalnej wartości 1,5 mln zł, przeznaczona dla przedsiębiorców z sektora MŚ P, small mid-cap oraz mid-cap. Produkty te charakteryzują się stałym oprocentowaniem w wysokości 2%, brakiem dodatkowych opłat i prowizji oraz długim okresem spłaty, aż do 7 lat. Ponadto przedsiębiorcy mogą skorzystać z 6-miesięcznej karencji i 6-miesięcznych wakacji kredytowych. Podlaskie firmy będą mogły sfinansować w ten sposób inwestycje rozwojowe poprawiające efektywność ich działania.

- Do dyspozycji podlaskich przedsiębiorców są nasi eksperci. Serdecznie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do kontaktu. To instrument rozwojowy z którego naprawdę warto skorzystać – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Dodajmy, że Polska Fundacja Przedsiębiorczości zapewniania podmiotom ubiegającym się o udzielenie Pożyczki rozwojowej nieodpłatnego wsparcia merytorycznego w procesie ubiegania się o pożyczkę, w szczególności w zakresie przygotowania wniosku o pożyczkę, a także na etapie korzystania z pożyczki.

Więcej informacji wkrótce na stronie internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej