Wraca program Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie. Masz pomysł i determinację? Możesz zostać rekinem biznesu!

28.03.2024

Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie Pożyczka na samozatrudnienie – Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała w dniu 27.03.2024 r. Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i już niebawem będzie Partnerem Finansującym funduszu, który pozwoli na szerokie wsparcie młodych przedsiębiorców, którzy debiutują w świecie biznesu, a mają świetne pomysły i perspektywiczne wizje rozwoju.

- Celem projektu jest zapewnienie wsparcia finansowego, szkoleniowego i doradczego dla osób planujących podjęcie działalności gospodarczej na obszarze całego kraju. Poprzednie programy wspierające młodych przedsiębiorców okazały się wielkim sukcesem, a wiele osób zdecydowało się na prowadzenie swoich firm. Czy byłoby to możliwe, gdyby nie nasze wsparcie na starcie? Trudno powiedzieć, ale jedno jest pewne. Ten start nie byłby tak łatwy, jak jest z naszą pomocą – mówi Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Nawet 150 tysięcy złotych atrakcyjnego wsparcia dla młodych przedsiębiorców

Programy oparte na wspieraniu młodych przedsiębiorców to jedno ze statutowych działań Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Projekt Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie Pożyczka na samozatrudnienie przewiduje atrakcyjne pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej. To szansa dla tych, którzy mają pomysł, mają odwagę i wierzą, że własny biznes będzie ich sposobem na życie.

W ramach projektu realizowanego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i Banku Gospodarstwa Krajowego udzielane są niskooprocentowane pożyczki z opcją umorzenia nawet do poziomu 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia, bez dodatkowych opłat i prowizji. W ramach projektu osoby i podmioty mogą skorzystać ze szkoleń i doradztwa. W tym z szerokiego pakietu edukacyjnego na platformie szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Pożyczka w ramach Programu Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie jest skierowana do osób, które nie posiadają zatrudnienia, są zarejestrowanymi bezrobotnymi, studentami ostatniego roku studiów wyższych niezatrudnionym i niewykonującym innej pracy zarobkowej, są poszukującym pracy opiekunem osoby z niepełnosprawnością lub są osobą poszukującą pracy, której średniomiesięczne przychody z okresu ostatnich trzech miesięcy przed miesiącem złożenia wniosku o pożyczkę nie przekraczały przeciętnego wynagrodzenia.

Dlaczego ten mechanizm finansowy jest atrakcyjny dla młodych przedsiębiorców?

- To oferta, jakiej młody przedsiębiorca nie znajdzie w banku komercyjnym. Aktualna maksymalna wartość pożyczki na start to ponad 150 tysięcy złotych przy stałym oprocentowaniu, wynoszącym na dziś 1,45% . Okres spłaty może być rozłożony nawet na siedem lat, a karencja może wynieść rok. W ramach pożyczki można finansować zakup środków trwałych, urządzeń, maszyn, materiałów, towarów i usług, infrastruktury, środków transportu niezbędnych do rozpoczęcia działalności lub pokryć koszty stałe prowadzenia firmy w pierwszym stadium jej funkcjonowania – mówi Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Doradztwo i szkolenia. Platforma pełna wiedzy czeka na młodych przedsiębiorców

Doradztwo i szkolenia w ramach Instrumentu Finansowego Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie dostępne są dla osób ubiegających się o pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej oraz dla osób, które otrzymały finansowanie w ramach projektu.

W celu skorzystania z bezpłatnych szkoleń należy zarejestrować się na Platformie Szkoleń online Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, a następnie zapisać się na wybrane szkolenie dostępne na Platformie Szkoleniowej. Podczas rejestracji należy podać nazwę programu WwS w polu przeznaczonym na nazwę przedsiębiorstwa np. ubiegający się o pożyczkę wpisze zamiast nazwy firmy samo „WwS” a pożyczkobiorca „Firma ABC Sp. z o.o. (WwS)”.

- Świadomi przedsiębiorcy wiedzą, że nie tylko pieniądze są kapitałem, ale także możliwość czerpania informacji ze sprawdzonych źródeł, od przedsiębiorców i ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pożyczkobiorca może skorzystać z usług szkoleniowych i doradczych w terminie do 6 miesięcy od daty podpisania umowy pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej. Platforma szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości jest idealnym narzędziem dla wszystkich, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie i potrzebują wiedzy z zakresu marketingu, prawa, podatków czy IT. Przygotujemy także indywidualne szkolenia specjalnie dla członków projektu „Wsparcie w starcie” – mówi Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Więcej informacji?
Zapraszamy do kontaktu z pracownikami biura i oddziałów terenowych Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Niezbędne dokumenty: na stronie internetowej PFP

Harmonogram szkoleń dostępny na: stronie internetowej Platformy Szkoleniowej PFP

Zapraszamy na: fanpage Projektu

 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej