Pożyczka Innowacyjna wystartowała. Do rozdysponowania jest kilkanaście milionów złotych w województwie śląskim

10.01.2024

Polska Fundacja Przedsiębiorczości poszerza ofertę dla przedsiębiorców - rozpoczęto nabór w ramach Instrumentu Finansowego Pożyczka Innowacyjna dla województwa śląskiego.

- Pożyczka Innowacyjna to preferencyjne finansowanie o maksymalnej wartości do 500 tysięcy złotych. Warto również wspomnieć, że oprocentowanie naszej pożyczki jest dużo atrakcyjniejsze niż w bankach komercyjnych - mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Pożyczka Innowacyjna – duże wsparcie dla kreatywnych firm

Polska Fundacja Przedsiębiorczości w dniu 18 grudnia 2023 r. podpisała umowę ze Śląskim Funduszem Rozwoju Sp. z o. o. na podstawie, której została operatorem nowego produktu finansowego w województwie śląskim. W ramach Pożyczki Innowacyjnej PFP będzie dysponować kwotą ponad 18 milionów złotych przeznaczoną na pożyczki dla przedsiębiorców z sektora MŚP.

- Pożyczka Innowacyjna jest skierowana do przedsiębiorców, którzy planują rozwój poprzez wprowadzanie do swoich firm innowacyjnych rozwiązań – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Pożyczka Innowacyjna to preferencyjne finansowanie o maksymalnej wartości do 500 tysięcy złotych.

Projekt podzielony jest na dwa zadania. W pierwszym można uzyskać do 200 tysięcy złotych w formie preferencyjnej pożyczki, a w drugim przedsiębiorca może otrzymać pożyczkę do kwoty 500 tysięcy złotych. Maksymalny okres spłaty pożyczki wynosi 10 lat od momentu jej uruchomienia, a karencja dla przedsiębiorcy może wynieść rok.

Pożyczka Innowacyjna – duże wsparcie dla kreatywnych firm

Finansowane projekty to przedsięwzięcia innowacyjne i wpisujące się w Inteligentne Specjalizacje Województwa Śląskiego. Pożyczki dedykowane będą przedsiębiorcom, na rozwój realizowany w oparciu o działalność innowacyjną, w tym wkład własny na instrumenty dotacyjne w ramach programów NCBIR, programu regionalnego lub innych programów wspierających sektor MŚP.

- Wspieramy przedsiębiorców, którzy planują ekspansję i chcą zaskakiwać rynek zupełnie nowymi rozwiązaniami, cenimy rozwój i innowacyjność – dodaje Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Szczegółowych informacji o projekcie udzielą nasi pracownicy w oddziale PFP w Katowicach:
Halina Latocha kom. 538 519 425
Kinga Śniecikowska kom. 889 054 766

Więcej informacji na stronie internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej