Bądź cyberbezpieczny! Dzień tematyczny Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości już 15 stycznia

11.01.2024

Planów na rok 2024 na platformie szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości jest całe mnóstwo. - Wielkim powodzeniem cieszyły się dni tematyczne, podczas których odbywał się kilka spotkań ogniskujących zagadnienia związane z jednym tematem. W styczniu będzie to cyberbezpieczeństwo. Dzień tematyczny, w którym wśród ekspertów będą między innymi twórcy popularnego portalu niebezpiecznik.pl odbędzie się 15 stycznia – mówi Marcin Pawłowski.

15 stycznia odbędzie się kolejny dzień tematyczny, w czasie którego podczas kilku, merytorycznych szkoleń poznamy szczegółowo jedno zagadnienie, które interesuje szczególnie mocno przedsiębiorców i menadżerów. Wstęp na szkolenia jest wolny po wcześniejszej rejestracji.

- Kurs ma na celu wprowadzenie osób początkujących w podstawy bezpieczeństwa w Internecie. Został zaprojektowany tak, aby uczestnicy mogli zrozumieć i nauczyć się podstawowych technik ochrony swoich danych i urządzeń przed najczęstszymi zagrożeniami cyfrowymi – mówi prezes PFP Marcin Pawłowski.

- Tematy związane ze sztuczną inteligencją, cyberbezpieczeństwem czy aplikacjami mobilnymi bardzo interesują przedsiębiorców, stąd pomysł, by przygotować dzień tematyczny, który wykorzysta potencjał wiedzy naszych trenerów. Udało nam się także zaprosić ekspertów z portalu niebezpiecznik.pl. Będzie to więc połączenie wiedzy merytorycznej z praktycznymi obserwacjami i poradami – mówi Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Jakie szkolenia odbędą się 15 stycznia?

- Zaplanowaliśmy dwa szkolenia. Każde trwać będą od 1,5 do 2 godzin. Tematy związane z security online, praktyczne dla każdych firm oraz dla menadżerów. Przed nami szkolenie „Jak być bezpiecznym w Internecie” oraz „Bezpieczne hasła”. Szkolenia poprowadzą Jakub Orlik oraz Paweł Kaczmarek.

Jaką wiedzę przekażą eksperci?
• W jaki sposób włamywacze przejmują konta internetowe?
• Z jakich haseł NIGDY nie korzystać?
• Co to jest dwuskładnikowe uwierzytelnienie? Jak poprawnie je ustawić?
• Jak bezpiecznie korzystać z przeglądarki, programu pocztowego?
• Jak bezpiecznie korzystać ze smartphona?
• Jak chronić swoje dane przed wyciekiem i kradzieżą?
• Jakie są metody ochrony przed atakami socjotechnicznymi?

WIĘCEJ INFORMACJI: https://szkolenia.pfp.com.pl/kurs/cyberbezpiczenstwo-w-praktyce-ochron-siebie-i-swoje-dane/29 

 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej