Za nami kolejna edycja spotkań w ramach "Szczecin Biznes Inspiracje". Kolejne firmy z regionu podzieliły się swoją wiedzą i sukcesami

16.11.2023

Spotkania organizowane przez prezydenta Szczecina Piotra Krzystka w ramach projektu Szczecin Biznes Inspiracje mają na celu pokazywanie, jak wielki potencjał drzemie w lokalnych firmach. Spotkania mają charakter networkingowy. Podczas każdego prezentuje się kilka przedsiębiorstw, a całość jest zwieńczona przyjemną częścią artystyczną. Kolejne takie spotkanie odbyło się w Willi Lentza.

Partnerzy w organizacji spotkania to: Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Północna Izba Gospodarcza, Kobietowo.pl, Rada Kobiet przy prezydencie Szczecina, Rada Gospodarcza przy prezydencie Szczecina oraz Business Club Szczecin. Spotkania odbywają się regularnie. Podczas każdego prezentowane są firmy i start-upy, projekty akademickie związane z przedsiębiorczością, a całość zamyka networking oraz część artystyczna.

Podczas spotkania prezentowała się między innymi Agnieszka Wójcikowska, prezeska i założycielka firmy FDomes. – Jesteśmy firmą z 15 letnim doświadczeniem. Jesteśmy firmą ze Szczecina, która dostarcza produkty na cały świat. Dostarczamy namioty glampingowe na cały świat. Zostaliśmy niejednokrotnie docenieni przez nagrody takie jak: Diament Forbesa czy inne nagrody gospodarcze – mówiła Wójcikowska.

Podczas spotkania zaprezentowała się także Rada Kobiet przy prezydencie Szczecina.

- Rada kobiet została 23 maja. Jesteśmy tworem młodym, ale bogatym w dokonania i w zapał do działania. Rada to 10 prężnie działających kobiet, wywodzących się z różnych obszarów biznesu. Postanowiłyśmy zająć się tematami niszowymi, ale bardzo trudnymi. Globalnie i holistycznie chcemy wspierać kobiety w wielu obszarach działania. Mowa np. o wsparciu w ramach profilaktyki zdrowia psychicznego – mówiła Anita Gałek.

Spotkania w ramach cyklu Szczecin Biznes Inspiracje to okazja, by poznać firmy, które działają na terenie województwa zachodniopomorskiego.

- Inspiracji zawsze jest tutaj mnóstwo. Przyznaje szczerze, że czasem sam jestem zaskoczony jakie firmy działają u nas w regionie, jakie mają plany dotyczące ekspansji, jak wspaniałe robią rzeczy. To jest dowód na to, że można myśleć lokalnie i działać globalnie. Takich przedsiębiorców nam potrzeba. Jako Polska Fundacja Przedsiębiorczości wspieramy ich na co dzień – mówi Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 1 kwartał 2024 r.

5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej