Polska Fundacja Przedsiębiorczości liderem w edukacji cyfrowej. Podsumowanie konferencji Indeed

06.02.2023

Polska Fundacja Przedsiębiorczości liderem w edukacji cyfrowej. Podsumowanie konferencji Indeed

1 lutego w szczecińskiej Willi Lentza odbyło się podsumowanie projektu Indeed - Nauczanie przedsiębiorczości w epoce transformacji cyfrowej. - Na spotkaniu rozmawialiśmy o nowoczesnych metodach cyfrowych stosowanych w nauczaniu, a w szczególności w nauczaniu przedsiębiorczości w Polsce i w Niemczech. Od zaproszonych gości, praktyków usłyszeliśmy o najnowszych metodach jakie stosują przy nauczaniu zdalnym, o przydatnych programach i narzędziach, które sprawdzają się w praktyce, jakie są ich wady i zalety. Bardzo mnie cieszy obecność podczas spotkania gości z Niemiec, a także ekspertów z naszego miasta. Polska Fundacja Przedsiębiorczości jest ogólnopolskim liderem w zakresie cyfrowych innowacji edukacyjnych, stąd głos prezesa PFP był bardzo cennym wystąpieniem – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Izba jest koordynatorem unijnego projektu w Polsce.

Zachęcamy do wysłuchania relacji z wydarzenia na naszym kanale YouTube (klik)

Platforma szkoleniowa PFP – produkt unikalny

Polska Fundacja Przedsiębiorczości od kilkunastu miesięcy koordynuje pracę platformy szkoleniowej. Ostatnie miesiące przyniosły szereg rekordów, o których mówił podczas konferencji „Nauczanie cyfrowe w epoce transformacji cyfrowej” Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski.

- Dobijamy do 100 tysięcy przeszkolonych osób na platformie. Mamy wiele pomysłów, których realizację zaplanowaliśmy na rok 2023. Szkolimy na wielu płaszczyznach: prawo, administracja, podatki, marketing, kompetencje miękkie. Widzimy, że są tematy, które bardzo angażują przedsiębiorców i ich pracowników, ale staramy się także, by każdego miesiąca pojawiło się na naszej platformie coś nowego: trenerzy, tematy, nowe projekty – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Podczas prezentacji Prezes Pawłowski mówił o planach platformy, frekwencji oraz jej unikatowej funkcjonalności.

Anita Gałek: nauka online wymaga pokonania utartych schematów

Jednym z prelegentów była także Anita Gałek, jedna z trenerek platformy szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

- Nowe technologie towarzyszą nam w życiu codziennym. Dzieliłam się swoim doświadczeniem w zakresie promocji wiedzy przez nowe technologie. Przypomniałam jak uczyć dorosłych, by było to efektywne w dobie online. Nauka nie zna granic. Zarówno terytorialnych jak i każdych innych, podczas szkoleń online ilość uczestników jest nieograniczona, podobnie jak możliwości rozwoju takich projektów jak platforma edukacyjna – mówi Anita Gałek, trenerka biznesu i ekspertka Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – Nauka online wymaga pokonania pewnych utartych schematów. To było najtrudniejsze szczególnie na początku pandemii COVID-19 – dodaje nasza trenerka.

Spotkanie zakończył networking oraz zwiedzanie zabytkowej Willi Lentza. W spotkaniu wzięło udział ponad 70 osób.

 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej