Podcast: Dla gospodarki wodór staje się realną alternatywą

17.11.2023

Wodór jest bliższy zarówno przedsiębiorcom, jak i samorządowcom. Druga edycja konferencji naukowo-technicznej to aktualizacja najważniejszych informacji w tym temacie, ale i szansa na zdobycie wiedzy od najwyższej klasy ekspertów. Już 30 listopada w hotelu Coutryard by Marriott w Szczecinie odbędzie się druga edycja konferencji naukowo-technicznej H2Szczecin - Wodór Napędem Regionu. Pierwsza edycja okazała się wielkim sukcesem pod kątem zarówno merytorycznym, jak i frekwencyjnym.

Zachęcamy do wysłuchania podcastu na naszym kanale YouTube (klik)

Kontynuacja jest pokłosiem dużego zainteresowania oraz faktu, że wodór staje się coraz powszechniejszym tematem gospodarczym, który interesuje naukowców, przedsiębiorców i samorządowców.

- Ostatnie 12 miesięcy mocno zaktualizowały temat wodoru. Zainteresowanie jest ogromne, a tematy zapoczątkowane rok temu, będą mieć swoją kontynuację w tym roku. Wszyscy żywotnie poszukują alternatywnych, tańszych źródeł energii, te poszukiwania trwają nadal. Spodziewam się, że zarówno przedsiębiorcy, naukowcy i samorządowcy będą dzielić się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, ale będzie także mowa o oczekiwaniach i perspektywa w tym temacie – mówi Marek Dymsza, wiceprzewodniczący klastra Metalika dla Przemysłu.

- Sformułowane cele strategii wodorowej odnoszą się do trzech priorytetowych obszaru wykorzystania wodoru: do transportu, energetyki oraz do wykorzystania wodoru w przemyśle. Zapotrzebowanie na energię w Polsce jest ogromne, a w 2030 będzie jeszcze większe, w tym momencie kierunek wodór wydaje się być oczywiste – dodaje Marek Dymsza.

– Główne zagadnienia, które będą omawiane to wodór w energetyce, wodór w ciepłownictwie, wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie, agenda naszego wydarzenia jest bardzo bogata i interesująca dla szeroko rozumianego świata gospodarki – dodaje nasz rozmówca.

Wydarzenie odwiedzą nie tylko przedsiębiorcy, ale i samorządowcy z całej Polski. Trzecia sesja dotyczyć będzie transportu, zarówno w ujęciu TSL jak i komunikacji miejskiej. Jak dodają eksperci klastra Metalika dla Przemysłu zapotrzebowanie na informacje: dlaczego wodór jest nam potrzebny? Jak go wykorzystać praktycznie? Jak zdobyć? Ile kosztuje używanie technologii wodorowych? Jest bardzo duże. Konferencja oswaja przedsiębiorców i samorządowców z tym tematem, ale jest jednocześnie okazją do dyskusji i zaprezentowania odkryć i obserwacji zachodniopomorskich naukowców.

Konferencja H2Szczecin – Wodór Napędem Regionu już 30 listopada w Szczecinie.

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA PODCASTU

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej