PFP jeszcze bliżej wielkopolskich przedsiębiorców

06.07.2023

Polska Fundacja Przedsiębiorczości nawiązała współpracę z kolejną organizacją otoczenia biznesu, wspierającą sektor MŚP w Polsce. Tym razem mowa o działającym w Wielkopolsce Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie.

Podpisaliśmy porozumienie o współpracy. To kolejna inicjatywa, któa zbliża Polską Fundację Przedsiębiorczości do przedsiębiorców, tym razem z województwa wielkopolskiego. Dzięki współpracy, przedsiębiorcy z Kościana będą mieli możliwość m.in. korzystania z naszych szkoleń organizowanych na platformie szkoleniowej PFP. Szerzej będziemy docierać do nich także z informacjami odnośnie instrumentów finansowych i wsparcia, jakie oferuje w regionie nasza organizacja.

- Jesteśmy otwartą i dynamicznie rozwijającą się organizacją, która chce być jak najbliżej przedsiębiorców. Wielkopolska to jedno z najprężniej rozwijających się regionów w Polsce. Region stawia na nowoczesne usługi, a takie firmy potrzebują często kapitału na start. Jesteśmy w tym zakresie idealnym partnerem do współpracy – mówi Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski.

Celem statutowym Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie jest tworzenie warunków rozwoju przedsiębiorczości, zwłaszcza mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, rozwój społeczno-gospodarczy, ograniczanie bezrobocia, prowadzenie działalności oświatowej oraz wspieranie inicjatyw społecznych.

- Naszą misją jest wspieranie przedsiębiorców głównie z Powiatu Kościańskiego Pomoc tą realizujemy na różnych płaszczyznach. Wśrod nich są edukacja, a także wsparcie w pozyskiwaniu środków na start i rozwój firm, osób bezrobotnych i tych, którzy zamierzają założyć własną działalność gospodarczą – mówi Lidia Lewandowska dyrektor Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie. - Współpraca z Polską Fundacją Przedsiębiorczości pozwala na uzyskanie dostępu do ogromnej bazy nieustająco aktualizowanej wiedzy. Z tej bazy będą mogli BEZPŁATNIE korzystać nasi klienci. Jestem pewna że wpłynie to pozytywnie na rozwój firm, a co za tym idzie przyczyni się do wzrostu potencjału Ziemi Kościańskiej.

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej