Miliard złotych portfela inwestycyjnego. Wielki sukces Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości

04.07.2023

- Zdobyliśmy zaufanie przedsiębiorców, w najtrudniejszym dla nich czasie gospodarczym, czyli w czasie pandemii, szalejącej inflacji raz niepewności generowanej przez konflikt zbrojny na Ukrainie. Udzielamy pożyczek obrotowych i wsparcia finansowego na rozwój biznesu. Ten magiczny poziom miliarda złotych portfela inwestycyjnego to dla nas gigantyczny sukces – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Miliard został przekroczony w tym tygodniu, a pieniądze, które trafiły do przedsiębiorców nadal pracują.

W opinii Prezesa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcina Pawłowskiego miliard złotych portfela inwestycyjnego jest dowodem na siłę naszej instytucji, a jednocześnie przykładem tego, jak bardzo instytucje otoczenia biznesu wspierają rozwój gospodarki. Przedsiębiorstwa, które otrzymują od nas wsparcie dynamicznie się rozwijają, spłacają pożyczki, a pieniądze ze spłat inwestowane są w kolejne firmy z całej Polski.

- Jest nam bardzo miło poinformować, że przekroczyliśmy miliard złotych portfela udzielonego wsparcia. To jest wolumen na poziomie dużych banków komercyjnych. Udzielamy wsparcia w ramach 100 projektów realizowanych w całej Polsce. Pomoc oferowana była w czasie pandemii COVID-19, ale to także środki na inwestycje, innowacje czy środki obrotowe dla firm – mówi Marcin Pawłowski.

- Na kwotę miliarda złotych składa się ponad 6 tysięcy pożyczek. To w dominującej formie instrumenty zwrotne lub produkty, które miały bardzo wysoki poziom umorzenia spłaty, sięgał on nawet 40%. To trudna praca całego zespołu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Zbudowanie tak wielkiego portfela inwestycyjnego to kwestia rzeszy zadowolonych klientów, którzy wracają do nas, gdy mają potrzebę wsparcia lub przychodzą do nas z nowymi planami czy inwestycjami. Jesteśmy sprawdzonym partnerem. Te środki nadal „są w obrocie” i wciąż generują zyski, które trafiają do kolejnych przedsiębiorców z całej Polski – podkreśla prezes Marcin Pawłowski.

Obecnie wśród beneficjentów Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości dominują firmy z sektora usługowego. Produkty PFP oferowane są we wszystkich regionach w Polsce. Posiadamy rozbudowaną sieć konsultantów i nawiązujemy coraz szerszą współpracę z regionalnymi podmiotami gospodarczymi, które pomagają nam trafiać z naszą ofertą do potrzebujących wsparcia obrotowego i rozwojowego przedsiębiorców.

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej