Kursy językowe bardzo interesują przedsiębiorców. „Musimy odświeżać swoją wiedzę. Nieużywane kompetencje językowe zanikają”

10.08.2023

Szkolenia z języka angielskiego znajdują się w agendzie szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości od wielu miesięcy – intensywniejszy kurs ma miejsce w wakacje. To inicjatywa, będąca wyjściem naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy przyznawali nam, że temat jest ważny i potrzebny, ale w szczycie sezonu biznesowego, nie zawsze mają czas na intensywny i regularny kurs.

– Kolejny raz możemy powiedzieć, że wakacje to jest czas na uzupełnianie wiedzy i na kursy czy szkolenia, na które nie mamy czasu wiosną, zimą czy jesienią. Potwierdzeniem moich słów są statystyki, gdzie rekordowe spotkania z Magdaleną Janikowską-Gabryel gromadziły ponad 600 osób – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Kurs „Angielski bez granic” trwa

Szkolenia z języka angielskiego i niemieckiego znalazły się w agendzie propozycji szkoleniowych Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości już w poprzednie wakacje. Zainteresowanie zawsze było bardzo duże, a w te wakacje kolejny raz bijemy rekordy.

Kurs „Angielski bez granic” odbywa się online kilka razy w miesiącu przez całe wakacje. Wnioski są następujące: nie używane kompetencje językowe, tracą płynność. Warto więc wziąć udział w szkoleniu po to, by je odświeżyć. Nie brakuje jednak także osób, które nareszcie mają czas, chęci i możliwości, by lepiej nauczyć się mówić po angielsku.

- Praktyczny język jest przedsiębiorcom bardzo potrzebny. Brakuje nam generalnie umiejętności prostego porozumiewania się. Za dużo skupialiśmy się na gramatyce, poprawności, a mniej na swobodnej naturalnej komunikacji. Musimy dużo mówić, ćwiczyć i się angażować - mówi Magdalena Janikowska-Gabryel, trenerka Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Jakie tematy interesują przedsiębiorców najbardziej?

- Wszelkie tematy związane z prezentacjami, negocjacjami, ale i np. pisaniem e-maili. Na naszych szkoleniach stawiamy na komunikację. Widzimy także sugestie, że potrzebne jest wsparcie dla przedsiębiorców w zakresie języka branżowego np. związanego z księgowością czy informatyką. Kurs „Angielski bez granic” jest na poziomie podstawowym, przekazujemy wiedzę w pigułkach i setach informacji, tak by nie wkuwać tego na pamięć, a by można było od razu z niego korzystać – mówi Magdalena Janikowska-Gabryel, trenerka Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisów na Kurs „Angielski bez granic”.

 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej