FUR 3 staje się faktem. Szeroki strumień pieniędzy popłynie na usługi rozwojowe

20.10.2023

podpisanie umowy dotyczącej FUR3 - od lewej Jacek Madej - Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Marcin Pawłowski - Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Dzisiaj w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego odbyło się podpisanie umów na realizację kolejnych zadań w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego. Jednym z zadań będzie FUR3, czyli do przedsiębiorców trafi ponad 28 milionów złotych na usługi rozwojowe.

– Polska Fundacja Przedsiębiorczości jest Operatorem środków Podmiotowego Systemu Finansowania (PSF) już od sześciu lat. Przeszkoliliśmy tysiące przedsiębiorców i ich pracowników, pomagamy im w poszerzaniu kompetencji i w szerszym patrzeniu na biznes. FUR3 to kontynuacja pierwszych dwóch odsłon projektu. Stawiamy na przejrzystość procesu starania się o wsparcie. Wiemy, że ten projekt cieszy się wielkim zaufaniem i wielkim zainteresowaniem – mówi Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Olgierd Geblewicz: inwestujemy w człowieka

- Cieszę się, że dystrybucję środków unijnych zaczynamy od człowieka, od umożliwiania ludziom podnoszenia ich kwalifikacji. Jestem szczęśliwy, że w tej perspektywie unijnej udało się przeszkolić ponad 30 tysięcy osób, a kolejna zwiastuje jeszcze szersze wykorzystanie środków. Wszyscy chcemy się rozwijać, podnosić nasze kompetencje. Świat się zmienia, rynek się zmienia, oby na lepsze. Musimy podnosić nasze kompetencje – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Jak dodał Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości to pierwsze umowy w Polsce w tej perspektywie unijnej, które pozwalają na otwarcie strumienia pieniędzy w kierunku przedsiębiorców zainteresowanych usługami rozwojowymi.

Jaki będzie FUR3?

To ponad 28 milionów złotych dla ponad 1300 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Pomorza Zachodniego. Chcemy szczególnie zachęcić tych, którzy nie korzystali dotychczas z dofinansowań. Zapraszamy do zgłaszania się przedstawicieli sektora MŚP. Chcielibyśmy przeszkolić w sumie ponad 4400 ich pracowników. FUR 3 trwać będzie 36 miesięcy, wnioski będą przyjmowane od 1 stycznia 2024. Teraz jest czas na pracę administracyjne, np. przygotowanie dokumentacji czy opracowanie zmian w generatorze wniosków.

Każdy przedsiębiorca z założenia ma szansę na 50% dofinansowania. Różnica polegać będzie na tym, że pojawi się nowy poziom dofinansowania 60% dla firm z obszaru inteligentnych specjalizacji naszego województwa, dla pracowników powyżej 55 lat oraz na szkolenia z zakresu zielonych kompetencji. Poziom 80% będzie dla firm, które wyślą na szkolenie pracowników, aby uzyskali kwalifikacje, znajdujące się w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej