200 tysięcy osób i liczba stale rośnie. Platforma szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości bije rekordy i snuje plany na przyszłość

17.11.2023

Od początku roku na platformie szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości odbyło się do tej pory 668 szkoleń – z kwartału na kwartał rośnie ilość wydarzeń, trenerów, ale i uczestników szkoleń.

- Statystyki utwierdzają nas w przekonaniu, że pomysł platformy szkoleniowej był strzałem w dziesiątkę. Istnieje wielka potrzeba, by pracownicy, menadżerowie, przedsiębiorcy mieli dostęp do uniwersalnej, ale dbającej o wartość merytoryczną platformy edukacyjnej. W rok 2024 wejdziemy z szeregiem nowych tematów i propozycji. Zresztą statystyki nas motywują, by utrzymać poziom, a nie spoczywać na laurach – przyznaje prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski.


Rekord za rekordem

Aplikacje, finanse i księgowość, pierwszy biznes, marketing i sprzedaż, programowanie, prawo, firma i zarządzanie czy umiejętności miękkie – w takich kategoriach od ponad dwóch lat proponujemy przedsiębiorcom, pracownikom i menadżerom szkolenia na platformie szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

- Przez 11 miesięcy tego roku przeszkoliliśmy ponad 200 tysięcy osób. W całym 2022 roku przeszkoliliśmy 66 tysięcy osób. Progres jest ewidentny i nie da się ukryć, że widzimy rosnące zainteresowanie. Zawsze zależało nam na tym, by były to szkolenia uniwersalne, które będą przydatne przedsiębiorcom w całej Polsce i tak właśnie jest – mówi Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Absolutnym przebojem są na platformie szkolenia z arkusza kalkulacyjnego Excel. Rosnące zainteresowanie widzimy w szkoleniach kategorii „aplikacje” oraz „technologie”. Widzimy także, że przedsiębiorcy mają duże potrzeby edukacyjne z zakresu komunikacji społecznych oraz poszerzania umiejętności miękkich w firmach.

- To nas zaskoczyło, bo wydawałoby się, że czas na szkolenia z zakresu coachingu i komunikacji minął, ale okazało się, że przedsiębiorcy, szczególnie po czasie pandemii mają wielką potrzebę pozyskiwania wiedzy z zakresu teambuldingu oraz poprawiania relacji i komunikacji w zespole – dodaje Marcin Pawłowski.

„Nie taki straszny” Excel i duże zainteresowanie coachingiem

Indywidualny rekord szkoleniowy ma na swoim koncie trener Bartłomiej Samel. Szkolenia z arkusza kalkulacyjnego Excel stały się jednym z najpopularniejszych szkoleń w historii na naszej platformy. Jak mówią przedstawiciele Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości jest to efekt odpowiedniego zdefiniowania potrzeb uczestników szkoleń.

- To wiedza przydatna wszystkim, którzy zajmują się administracją, zarządzaniem, księgowością, podatkami, ale ogólnie w CV umiejętność związana z arkuszem kalkulacyjnym Excel jest bardzo pożądana przez pracodawców. Cieszy mnie, gdy widzę, jak niektórzy uczestnicy wracają do nas, by utrwalić swoją wiedzę lub sami sugerują jak jeszcze można poszerzyć wiedzę z zakresu obsługi Excela – mówi Samel. – Trochę odczarowaliśmy „tego strasznego” Excela. To miłe, gdy uczestnicy mówili nam, że obawiali się tego tematu, a okazało się, że arkusz jest ciekawy i wcale nie taki skomplikowany – mówi trener PFP.
Coach Małgorzata Krawczak przyznaje, że wokół jej szkoleń udało się zbudować społeczność uczestników, którzy sami już sugerują, o czym chcą rozmawiać.

- Emocje, relacje, komunikacja w zespole, zarządzanie ludźmi, oddzielanie życia zawodowego od prywatnego. Trudno jest zliczyć, ile tematów już poruszyliśmy i jakie tematy wynikały z mojej inwencji, a jakie zostały zasugerowane przez uczestników szkoleń. Bardzo cenie sobie momenty, gdy po wykładzie widzę nie jedno, nie dwa, a często nawet ponad 50 pytań od uczestników, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami – mówi coach Małgorzata Krawczak.

Podziękowania należą się oczywiście wszystkim wykładowcom prowadzącym szkolenia na Platformie - to dzięki Waszemu zaangażowaniu i pasji do prowadzenia szkoleń ten sukces był możliwy - dodaje Prezes PFP.

Co w 2024 roku?

Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości przyznaje, że cel to dalsze poszerzanie audytorium platformy oraz zwiększanie jej funkcjonalności.

- Bardziej otwieramy się na rynek pracy. Będziemy szkolić osoby, które chcą poszerzać swoje kompetencje czy zmieniać pracę. Kontynuujemy działania związane z angażowaniem nauczycieli w nasze szkolenia. Szykujemy także wiele ciekawych propozycji dla księgowych – mówi Marcin Pawłowski. – Podcasty, e-learningi, materiały video, nowe formaty związane właśnie z mentoringiem czy rynkiem pracy. Na to mamy całkiem sporo pomysłów – dodaje.

Zapraszamy do współpracy zainteresowane firmy oraz podmioty, które mają pomysły na szkolenia i aktywność w ramach naszej platformy.

Serdecznie zapraszamy na naszą Platformę: www.szkolenia.pfp.com.pl 

 

 

 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej