Biznes i Zarządzanie. Poznajcie pierwsze tematy przygotowane przez Polską Fundację Przedsiębiorczości

14.09.2023

Polska Fundacja Przedsiębiorczości chce być partnerem edukacyjnym wszystkich szkół ponadpodstawowych, które potrzebują wsparcia merytorycznego przy przygotowywaniu programu edukacyjnego w kontekście nowego przedmiotu. Na naszej platformie szkoleniowej nauczyciele znajdą praktyczne porady, e-learningi oraz nagrania video, które mogą być uatrakcyjnieniem zajęć edukacyjnych.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości chce wspierać nauczycieli w kształtowaniu programu nowego przedmiotu

Nowy przedmiot „Biznes i zarządzanie” to szansa, by nowoczesna edukacja o ekonomii, gospodarce i biznesie, wreszcie zagościła w polskim systemie edukacji. Polska Fundacja Przedsiębiorczości oferuje wsparcie merytoryczne dla nauczycieli.

- Na naszej platformie szkoleniowej znajdują się bardzo cenne materiały edukacyjne dla nauczycieli oraz dla uczniów. Podcasty, e-learningi oraz krótkie materiały video z przygotowanym przez nas programem „Zakładamy firmę”. To skondensowana wiedza o ekonomii, która będzie interesować młodych ludzi. Wszystko to jest podane w bardzo swobodnej i dynamicznej formie. Namawiamy nauczycieli do pochylenia się nad naszą propozycją, jesteśmy chętni do działania i pomocy. Platforma szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości to dla nich szansa, by prowadzić ciekawe i błyskotliwe lekcje o biznesie i zarządzaniu – mówi Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Mecenas Marek Jarosiewicz przygotował dwie lekcje dla uczniów. Będzie między innymi o zawieraniu umów

Na platformie szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości jest już sporo materiałów edukacyjnych dla nauczycieli i uczniów, ale ciągle pojawiają się nowe propozycje. Jesienią zobaczymy nowe odcinki programu „Zakładamy firmę” oraz nagrania przygotowywane przez naszych ekspertów.

Lekcje specjalnie z myślą o przedmiocie „Biznes i zarządzanie” przygotował już mecenas Marek Jarosiewicz, jeden z trenerów PFP, adwokat i wspólnik w kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski.

- Przygotowałem już dwie lekcje. Pierwszy temat: krytyczna analiza umów produktów finansowych. Przekazujemy uczniom i nauczycielom na co zwracać uwagę podpisując umowy typu kredyt, pożyczka, polisa ubezpieczeniowa. Druga lekcja dotyczy informacji przed podjęciem decyzji finansowych - tu było głównie o ryzykach związanych z uczestnictwem na rynku finansowym oraz jakie uprawnienia przysługują, gdy ktoś naruszy nasze prawa i jakie instytucje mogą pomóc – mówi mecenas Marek Jarosiewicz.
- Inicjatywa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości jest bardzo cenna, bo młodzi ludzie mogą w atrakcyjnej dla nich formule, uczyć się o ważnych rzeczach. Ekonoma, gospodarka i biznes są dookoła nas. Musimy przekazywać młodym ludziom praktyczne porady, jak mają czytać umowy, jak powinni zabezpieczać swoje prawa, na co uważać. Dziękuje za zaproszenie do współpracy i mam nadzieję, że to będą cenne lekcje dla wielu uczniów w całej Polsce – mówi mec. Jarosiewicz.

Więcej informacji oraz zapisy: https://szkolenia.pfp.com.pl/kurs/biznes-i-zarzadzanie-szkolenia-dla-nauczycieli/19 

 

 

 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej