To już ostatni dzwonek, by sięgnąć po Małą Pożyczkę. „Czekamy na mazowieckich przedsiębiorców”

28.06.2022

- Przypominamy i serdecznie zapraszamy przedsiębiorców z województwa mazowieckiego do składania wniosków o małą pożyczkę. Nie czekajcie na ostatnią chwilę, zainteresowanie projektem jest bardzo duże, a pula środków niestety ograniczona. To bardzo dobrze skrojony pod potrzeby sektora MŚP instrument finansowy, którego skala może sięgnąć nawet ćwierć miliona złotych, ale to także mniejsze kwoty. Nasze doświadczenia pokazują, że niektóre firmy potrzebują małego zastrzyku gotówki np. na poziomie kilkunastu tysięcy złotych. W tym przypadku jest możliwe uzyskanie takiego wsparcia bez konieczności zawiązywania zobowiązań z bankiem komercyjnym – mówi Wojciech Nowak, członek zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego mają już nie wiele czasu, by podjąć starania o wsparcie w ramach Małej Pożyczki. Pożyczki udzielane są z przeznaczeniem na wsparcie przedsięwzięć inwestycyjnych realizowanych przez MŚP. Pożyczki udzielane są ze środków udostępnionych przez Menadżera Funduszu Funduszy pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 w ramach projektu „Instrumenty finansowe dla mazowieckich MŚP”.

- Kwota Małej Pożyczki może wahać się już od 10 tysięcy złotych do nawet 250 tysięcy złotych. Oprocentowanie to niespełna 5%, czyli jest wiele atrakcyjniejsze od oferty banków komercyjnych. Maksymalny okres spłaty to 5 lat, a karencja może sięgać pół roku. Grupą docelową, do której chcemy dotrzeć jest sektor MŚP oraz przedsiębiorstwa dotknięte gospodarczymi konsekwencjami pandemii COVID-19 W ramach instrumentu finansowane będą również przedsięwzięcia inwestycyjne na terenie województwa mazowieckiego realizowane przez MŚP, prowadzące do wprowadzania na rynek nowych produktów lub usług oraz pozyskiwania i wdrażania innowacji, wpływające na rozwój przedsiębiorstw, zwiększające skalę ich działalności oraz zasięg oferty w ramach nowych rynków zbytu – mówi Wojciech Nowak, członek zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Wśród preferencji znalazły się także firmy rozwijające sektor e-commerce czy ekologiczne procesy produkcyjne. Z Małej Pożyczki można też korzystać, by pokryć wynagrodzenia pracowników, zobowiązania handlowe czy zapewnić sobie ciągłość działania operacyjnego, jeżeli zastój w firmie spowodowany jest gospodarczymi konsekwencjami pandemii COVID-19.

Więcej informacji na temat instrumentu znajdziecie na stronie internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości: https://www.pfp.com.pl/pozyczki/pozyczka-mala-w-tym-mazowiecka-pozyczka-plynnosciowa 

 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej