Studia podyplomowe z wysokim dofinansowaniem? Fundusz Usług Rozwojowych FUR2 jeszcze szerzej otwiera się na przedsiębiorców

22.09.2022

Studia podyplomowe z wysokim dofinansowaniem? Fundusz Usług Rozwojowych FUR2 jeszcze szerzej otwiera się na przedsiębiorców

Fundusz Usług Rozwojowych - FUR2 to jeden ze sztandarowych projektów Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Na firmy z regionu czekają miliony złotych na dofinansowania usług, które poszerzają kompetencje i rozwój pracowników. Ostatnie dni przynoszą w zakresie FUR2 kilka nowości. Termin realizacji projektów został przedłużony z 30 czerwca 2023 do końca września przyszłego roku. Taka zmiana powoduje, że jeszcze więcej przedsiębiorców będzie mogło skorzystać z oferty, która od wielu miesięcy cieszy się dużym zainteresowaniem. – Mamy jeszcze sporo środków, ale zawsze uprzedzamy, że z aplikowaniem nie należy czekać do ostatniej chwili – mówi Maria Czerniecka, kierownik projektu FUR2 w Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Nowość: studia podyplomowe bez ograniczeń wiekowych

Najważniejsza nowość ostatnich dni to otwarty nabór wniosków na studia podyplomowe bez ograniczeń wiekowych. Na pozostałe usługi Funduszu Usług Rozwojowych FUR2 jest czasowe ograniczenie dla wszystkich, poza takimi projektami, które dedykowane są i podnoszą kompetencje wyłącznie osób po 50-tym roku życia.

- Zmiana to odpowiedź na liczne prośby przedsiębiorców, którzy sugerowali nam, że studia podyplomowe i rozwój w tym zakresie nie powinien być ograniczony wiekowo. Widzimy, że ta oferta cieszy się zainteresowaniem przedsiębiorców w bardzo różnym wieku – mówi Maria Czerniecka.

- Od momentu uruchomienia możliwości składania wniosków na studia podyplomowe, mamy ich już kilkanaście. To oznacza, że zapotrzebowanie na studia dyplomowe jest ogromne. Trudno jeszcze mówić jakie kierunki cieszą się największym zainteresowaniem, bo wszystko zależy od miejsca pracy pracowników, którzy składają wnioski. Mowa zarówno o marketingu, ekonomii, rozwoju e-commerce czy zawodach praktycznych – dodaje koordynatorka projektu FUR2 w Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Szkolenia językowe, medyczne, studia podyplomowe czy poszerzanie kompetencji miękkich. FUR2 to szeroka paleta możliwości

Czas, gdy można skorzystać z Funduszu Usług Rozwojowych FUR2 został przedłużony do końca września 2023. To nie jest wcale tak dużo czasu. Eksperci Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości sugerują możliwie szybkie decyzje, bo środków ubywa z każdym dniem. To efekt rosnącego zainteresowania ze strony zachodniopomorskich przedsiębiorców.

– To już ostatni dzwonek, by skorzystać z oferty FUR2 przygotowanej przez Polską Fundację Przedsiębiorczości. Projekt kończy swoją działalność w ciągu roku, bo kończy się czas rozliczeniowy perspektywy unijnej. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z bardzo atrakcyjnej oferty rozwojowej, która niemal nic ich nie kosztuje, a w znaczący sposób wpływa na możliwość poszerzania kompetencji pracowników – mówi Maria Czerniecka, kierownik projektu.

- Fundusz Usług Rozwojowych FUR2 oferuje możliwość podejmowania szkoleń w sektorach bardzo pożądanych na rynku pracy. To szkolenia medyczne, ale i możliwość ukończenia studiów podyplomowych, zdobycia prawa jazdy czy szkolenia dotyczące team-buldingu i integracji zespołów międzynarodowych, czyli np. polsko-ukraińskich – mówi Maria Czerniecka. – Wielkim zainteresowaniem cieszą się także szkolenia językowe. W tym przypadku będzie to na pewno nauka języka polskiego. Szkoły językowe w całym kraju oferują edukację w tym zakresie zarówno online jak i stacjonarnie. Jest to nauka bardzo intensywna, skierowana do osób chcących nabyć codzienne kompetencje językowe, jak i chcących uczyć się pod kątem konkretnej nauki zawodu – mówi Maria Czerniecka.

Projekt Fundusz Usług Rozwojowych w województwie zachodniopomorskim-FUR2 uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 20214-2020.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości: www.fur.pfp.com.pl 

 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej