„Pożyczki na Odbudowę Biznesu” dla pomorskich przedsiębiorców. „Nawet milion złotych wsparcia dla firm planujących inwestycje”

01.09.2022

- Pandemia COVID-19 jest już za nami w formule najmocniej oddziaływującej na gospodarkę, ale nadal bardzo silnie odczuwalne są inne gospodarcze „czarne łabędzie” ostatnich miesięcy, czyli inflacja, wojna w Ukrainie czy ograniczona dostępność towarów i surowców. Teraz przedsiębiorcy mogą liczyć na kolejne wsparcie w prowadzeniu działalności - „Pożyczka na Odbudowę Biznesu” to bardzo atrakcyjny produkt, który mamy nadzieję trafi do jak największej liczby przedsiębiorców z Pomorza – mówi Wojciech Nowak, członek zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Nawet milion złotych dla pomorskich przedsiębiorców. „Stawiamy na rozwój i ekspansję”

Umowa między Polską Fundacją Przedsiębiorczości a Pomorskim Funduszem Rozwoju z siedzibą w Gdańsku została podpisana 24 sierpnia br. W ramach umowy do przedsiębiorców trafi 10 milionów złotych. W ramach tej kwoty PFP planuje udzielić wsparcia dla minimum 25 ostatecznych odbiorców, w tym co najmniej dla 10 odbiorców w obszarach preferowanych. Pożyczka przeznaczona jest na finansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych na terenie województwa pomorskiego, związanych z wdrażaniem rozwiązań m.in. cyfryzacyjnych lub eko-efektywnych, a także ukierunkowanych na inwestycje rozwojowe, realizowanych przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Jak mówią przedstawiciele PFP: cel to działanie mające na celu aktywizację gospodarczą przedsiębiorców po czasie stagnacji wywołanej pandemią COVID-19.

- Kwota pożyczki wahać się może od 300 tysięcy do nawet miliona złotych, co jest bardzo atrakcyjne dla przedsiębiorców, a dość niespotykane jeżeli chodzi o tego rodzaju pożyczki. Maksymalny okres spłaty to siedem lat, a obecne oprocentowanie od 7,17% w skali roku, czyli znacząco atrakcyjniejsze niż w bankach komercyjnych. Grupą docelową – jak zazwyczaj w przypadku Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości – jest sektor mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Nie pobieramy żadnych opłat ani prowizji. O pożyczkę mogą ubiegać się przedsiębiorcy z województwa pomorskiego – mówi Robert Grabowski Główny Menedżer Funduszy Pożyczkowych Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Jak przedsiębiorcy mogą wykorzystać przyznaje im środki?

W ramach Instrumentu Finansowego finansowane będą przedsięwzięcia realizowane na terenie województwa pomorskiego, związane z wdrażaniem rozwiązań m.in. cyfryzacyjnych lub eko-efektywnych, a także ukierunkowanych na inwestycje rozwojowe w obszarach działalności swojego przedsiębiorstwa.

- Preferujemy takie plany biznesowe jak zakup środków trwałych w przypadku produkcji czy na przykład modernizację produkcji czy budowę lub rozbudowę pomieszczeń służących do produkcji. Przedsiębiorcy mogą wyposażać swoje miejsca pracy, dostosowywać technologię do planów ekologicznych czy zero emisyjności. Wspieramy także zwiększanie produktywności m.in. poprzez wdrażanie nowych lub zmianę dotychczasowych rozwiązań produkcyjnych, a także zmiany w zakresie świadczenia usług – dodaje Wojciech Nowak, członek zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.pfp.com.pl/pozyczki/pozyczka-na-odbudowe-biznesu 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej