Podcast: Wodór przyszłością? Przedsiębiorcy szukają energetycznych alternatyw

18.11.2022

Wodór uratuje energetykę? Przedsiębiorcy muszą szybko brać go pod uwagę planując swoją działalność

Gościem Podcastu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości był Marek Dymsza z klastra Metalika dla Przemysłu. Tematem rozmowy był wodór, jako surowiec, który gospodarczo ogrywa coraz istotniejsza rolę w zmianach energetycznych w Europie. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy na naszym kanale YouTube (klik)

Klaster Metalika dla Przemysłu już 30 listopada wspólnie z Urzędem Marszałkowskim oraz Uniwersytetem Szczecińskim organizuje konferencję „H2Szczecin – wodór napędem regionu”
Cztery sesje plenarne, merytoryczni goście, których wiedza w przedmiotowym temacie jest absolutnie bezcenna, wymiana doświadczeń i planów między samorządowcami, aktywistami, naukowcami i.. główny bohater całej konferencji: wodór. Celem wydarzenia jest promocja wodoru jako alternatywy dla znanych dotychczas surowców energetycznych. Spotkanie podzielone będzie na panele dyskusyjne z zaproszonymi gośćmi.

- Mamy w Szczecinie doskonałą bazę naukową, która od lat zajmuje się badaniem wodoru. Jego potencjał energetyczny jest gigantyczny i czas spojrzeć na niego zdecydowanie łaskawszym okiem. Wojna w Ukrainie i szantaż energetyczny, jakim jesteśmy jako ogólnoświatowa społeczność poddawani powoduje, że wszelkie procesy zmierzające do poszukiwania alternatyw energetycznych powinny przyspieszyć. Liczymy, że nasza konferencja otworzy w Szczecinie dyskusje w tej sprawie – Marek Dymsza, przedstawiciel klastra Metalika dla Przemysłu.

Konferencja podzielona będzie na cztery sesje plenarne. Każdą rozpocznie prezentacja przygotowana przez gości konferencji i prelegentów. Ich nazwiska będą ujawniane sukcesywnie. Wydarzenie H2Szczecin otworzy Minister Klimatu i Środowiska. Głos będą zabierać naukowcy, samorządowcy, przedsiębiorcy oraz aktywiści zaangażowani w temat konferencji.

- Chcemy inspirować i informować – mówią organizatorzy. – Przedsiębiorcy dowiedzą się jak może wyglądać tworzenie wodorowego „local content”, jak można optymalizować koszty działania i uniezależniać się energetycznie dzięki wodorowi. Będziemy także mówić o wodorowych łańcuchach dostaw, co jest nowością dla sektora TSL. Samorządowcy dowiedzą się czy to już dobry moment, by inwestować w komunikację miejską zasilaną wodorem. Powiemy także o powstających już w Polsce osiedlach wodorowych. Wiedza, inspiracja, wymiana doświadczeń. Takie przyświecają nam cele – mówi Marek Dymsza.

 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej