Gospodarcza debata miesiąca - Porządek czy chaos? Wielkie zmiany w Polskim Ładzie

19.04.2022

Wielkie naprawianie Polskiego Ładu – czy to się uda?
Najpierw rewolucja, a potem chaos i brak możliwości opanowania zamieszania zarówno przez księgowych, doradców podatkowych, jak i samych przedsiębiorców. Polski Ład sprawił, że wiele firm rok 2022 zaczęło w wielkim chaosie i niepewności jak będą dalej funkcjonować. Od kilku tygodni mówi się o tym, że Polski Ład radykalnie się zmieni. Póki co przedsiębiorcy przesłali do nowego projektu kilka uwag – część z nich została wzięta pod uwagę podczas procesu projektowania zmian. Czy Polski Ład da się jeszcze uratować? O tym porozmawiamy z ekspertami podczas kolejnej „Gospodarczej debaty miesiąca” Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i portalu wSzczecinie.pl

Znaczący wzrost kosztów funkcjonowania firm, ulga dla klasy średniej, której nikt nie rozumiał, zmniejszenie wynagrodzeń mimo że miało nastąpić ich zwiększenie, dodatkowe opłaty w formie m.in. składki zdrowotnej – można by bez końca wymieniać jakie zmiany przyniósł Polski Ład w roku 2022 i na jakie nerwy naraził przedsiębiorców.
Zmiany, które zostały zaproponowane przez nowych pełnomocników ds. Polskiego Ładu z jednej strony budzą pozytywne komentarze, bo to lepsze rozwiązania niż te ze stycznia, ale z drugiej strony nakładanie ich na rozwiązania styczniowe wiąże się z mnożeniem chaosu. Naturalne jest więc pytanie – jakich zmian oczekują przedsiębiorcy? W którym kierunku powinny iść? Czy Polski Ład można jeszcze naprawić?

Gośćmi „Gospodarczej debaty miesiąca” będą:
• Beata Kuśmierek, ekspert gospodarczy, szkoleniowiec Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości
• Dr Włodzimierz Zasadzki, ekonomista z Wyższej Szkoły Bankowej

Na debatę zapraszamy na żywo w czwartek (21.04.2022) o godzinie 12:00. Transmisja na żywo na Facebooku Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (klik)kanale YouTube (klik) oraz w mediach społecznościowych portalu wSzczecinie.pl (klik).

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej