Debata gospodarcza live: Co zrobić, gdy ceny prądu, gazu i energii przyprawiają o zawrót głowy?

15.09.2022

Ceny prądu, gazu i ciepła poszybują do góry? Przedsiębiorcy szykują się do oszczędnej zimy

Już teraz przedsiębiorcy mówią o rosnących kosztach ogrzewania i dostaw mediów, ale eksperci nie mają wątpliwości, że w tym zakresie najgorsze dopiero przed nami. Czy rosnące koszty utrzymania firm zmiotą z biznesowej planszy niektóre firmy? Kto jest najbardziej zagrożony? Czy to jest dobry czas na wdrażanie oszczędności w zakresie ciepła i energii? Jak to robić mądrze?

Na te wszystkie pytania odpowiemy podczas „Gospodarczej debaty miesiąca”, która po wakacyjnej przerwie powraca z nową energią i o nowej godzinie. Spotykać się będziemy niezmiennie na portalu wSzczecinie.pl, w jeden czwartek w miesiącu na żywo o godzinie 20:00.

- Pierwszy temat jesieni podyktowały nam obawy przedsiębiorców. Podczas dyskusji będziemy rozwiewać ich niektóre wątpliwości, ale i zapowiadać, co może przynieść jesień i zima. Wiele firm szykuje się do inwestycji w fotowoltaikę i pompy ciepła. Inne szykują się do oszczędzania i np. zmieniają godziny pracy swoich zespołów, by zaoszczędzić energię. Podczas dyskusji nie będziemy siać paniki i defetyzmu, a rozmawiać o otoczeniu gospodarczym w jakim przychodzi nam żyć, co jest ważne nie tylko z polskiego, ale i międzynarodowego punktu widzenia – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Goście debaty:
• Anna Kornacka, Prezes Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego
• Dr Ireneusz Miciuła, ekonomista z Uniwersytetu Szczecińskiego
• Jakub Manicki, Prezes zarządu firmy RedSnake

Zapraszamy do oglądania debaty na żywo na Facebooku Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (klik)

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej