Webinar: Wsparcie dla Niepełnosprawnych na rynku pracy oraz w życiu codziennym

08.11.2021

Fundusz Dostępności pomaga niepełnosprawnym zaistnieć na rynku pracy

Nie tylko wsparcie bezpośrednie, ale i pośrednie mocno przyczynia się do aktywizacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Przykładem może być Fundusz Dostępności koordynowany przez Polską Fundację Przedsiębiorczości. Do dyspozycji wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni, uniwersytetów i podmiotów samorządowych są wolne środki, które można przeznaczyć między innymi na budowę wind, dojazdów czy udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Temat aktywizacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy zostanie poruszony podczas najbliższego wydania „Gospodarczej debaty” portalu wSzczecinie.pl oraz Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Spotkanie wyjątkowo odbędzie się we wtorek, a nie w czwartek. Wszystko z powodu trwającego Tygodnia Przedsiębiorczości, w który zaangażowana jest fundacja. Podczas dyskusji rozmawiać będziemy o tym, jak ważni dla rynku pracy są niepełnosprawni, jakie stoją przed nimi perspektywy zawodowe i jak może pomóc w ich aktywizacji taka organizacja jak Polska Fundacja Przedsiębiorczości.

Goście programu:
• Małgorzata Paprota, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
• Dariusz Mikołajczyk, Polska Fundacja Przedsiębiorczości
• Mariusz Cytryński, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Powiśle

Program emitowany będzie na żywo na portalu wSzczecinie.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości we wtorek 9 listopada o godzinie 12:00. Serdecznie zapraszamy!

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej