Poznajcie naszych wykładowców! Mecenas Marek Jarosiewicz

03.09.2021

Na jakie pułapki uważać przy zawieraniu umów? Szkolenie dla przedsiębiorców już w poniedziałek

Specjaliści kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski zaczynają współpracę z Polską Fundacją Przedsiębiorczości! Już 6 września odbędzie się pierwsze szkolenie live, które poprowadzi mecenas Marek Jarosiewicz. Szkolenie odbędzie się na nowej platformie szkoleniowej PFP. Temat jest bardzo istotny i uniwersalny dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą.

- Każdy przedsiębiorca zawiera dziesiątki umów. W niektórych mogą czyhać pułapki lub sformułowania, które powodują naszą niepewność. Zawsze radzimy: lepiej zapytać specjalistę niż podpisać umowę, która okaże się dla nas zobowiązaniem nie do realizacji. Podczas szkolenia powiem o wielu sytuacjach z doświadczenia naszej kancelarii, gdy źle sformułowane umowy skutkowały poważnymi problemami dla przedsiębiorców – mówi mec. Marek Jarosiewicz.

„Na co zwracać uwagę zawierając umowę” – to tytuł szkolenia i warsztatu, które odbędzie się 6 września o godzinie 10:00 na platformie online Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Rejestracja na wydarzenie jeszcze trwa. Jest ono bezpłatne. Szczegóły oraz zapisy na szkolenie znajdziecie na naszej platformie szkoleniowej [TUTAJ]

Polska Fundacja Przedsiębiorczości jesienią poszerza zakres panelistów oraz ekspertów przygotowujących szkolenia. Do grona ekspertów PFP dołącza jedna z najbardziej doświadczonych szczecińskich kancelarii: Wódkiewicz & Sosnowski. Szkolenie prowadzić będzie mec. Marek Jarosiewicz.

- W praktyce zawodowej adwokata bardzo często spotykam się z przedsiębiorcami mającymi problem natury prawnej wynikający z tego, że zawarła ona umowę, nie poprzedzając tego dokładną analizują statusu prawnego swego kontrahenta lub treści samej umowy. W konsekwencji, zdarza się np., że przedsiębiorcy zawierają umowy z osobami, które nie mają umocowania do działania w imieniu drugiej strony, czy też nie przywiązując dostatecznie dużej wagi do tego czy treść umowy w szczegółowy sposób oddaje ustalenia stron – tłumaczy mec. Marek Jarosiewicz. - Nierzadko też umowy dokonywane są w niewłaściwej formie. Wszystko to może rzutować na ważność i skuteczność umowy, a w każdym razie - powodować szereg problemów w przyszłości. Celem szkolenia jest zwrócenie uwagi na kwestie, które zawsze należy zbadać przed zawarciem umowy, a także przedstawienie kilku podstawowych wskazówek technicznych dotyczących formułowania umów. Wiedza ta może pozwolić uniknąć wielu kłopotów w przyszłość – dodaje ekspert.

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej