Polska Fundacja Przedsiębiorczości dysponentem środków z Funduszu Dostępności

12.01.2021

Jeszcze w styczniu ruszy nabór projektów do sfinansowania w ramach Funduszu Dostępności. Polska Fundacja Przedsiębiorczości będzie dysponentem 30 milionów złotych, umowa w tej sprawie została podpisana z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wartość jednorazowego dofinansowania może wynieść maksymalnie 2 miliony złotych. O pieniądze mogą starać się wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, samorządy oraz podmioty, których działalność wymaga dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Poszerzamy naszą działalność w 2021 roku o nowe produkty skierowane do zupełnie innego spektrum beneficjentów. Taka działalność wpisana jest w długofalową strategię rozwoju Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości – mówi Jacek Madej, członek zarządu PFP.

Rok 2021 to dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości szereg zupełnie nowych wyzwań. Nasza instytucja będzie zajmować się redystrybucją środków z Funduszu Dostępności. Umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w tej sprawie została już podpisana. Przed nami ogłoszenie rozpoczęcia naboru wniosków. Dysponujemy kwotą 30 milionów złotych, jednorazowe wsparcie może wynieść 2 miliony złotych. Nasze działanie ma charakter ogólnopolski, stąd o pieniądze mogą się starać nie tylko podmioty z Pomorza Zachodniego. Jak mówią specjaliści PFP to zupełnie nowy obszar działania dla naszej instytucji.
- Możemy oferować nasze wsparcie również takim podmiotom jak: spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego, jednostki budżetowe czy uczelnie wyższe. W ramach umowy PFP i BGK mamy do rozdystrybuowania 30 milionów złotych i spodziewamy się dużego zainteresowania jednostek, które potrzebują wsparcia w zakresie remontu lub dostosowania swoich budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakres jest dość szeroki. To pożyczki z okresem spłaty aż do 20 lat, bez wkładu własnego, oprocentowanie stałe wynosi tylko 0.15% rocznie, czyli jest właściwie nieodczuwalne. Co więcej, istnieje możliwość umorzenia pożyczki do 40%. To atrakcyjny produkt nieoferowany wcześniej przez instytucje takie jak Polska Fundacja Przedsiębiorczości – mówi Jacek Madej, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Przykładowo: sfinansowane mogą być modernizacje podjazdów, remonty i instalacje wind, obniżanie krawężników czy przystosowywanie budynków do potrzeb matek z małymi dziećmi. Ponadto, istnieje możliwość refinansowania inwestycji będących w trakcie realizacji.
Informacje, regulamin i wniosek pożyczkowy już niebawem będą dostępne na stronie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Nabór startuje jeszcze w styczniu 2021. Zapraszamy do współpracy.

 

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej