Podcast: Żagle 2021 już za kilka dni. „Wydarzenia plenerowe są ważne, bo pobudzają szczecińską gospodarkę”

23.07.2021

Wydarzenie Żagle 2021 nie jest „zapchajdziurą” po odwołanych regatach The Tall Ships Races 2021, ale godną alternatywą, która będzie atrakcyjna zarówno dla mieszkańców miasta, regionu, jak i turystów z całej Polski. Jak mówi w rozmowie z Polską Fundacją Przedsiębiorczości rzeczniczka spółki miejskiej Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Regaty Bałtyckie, których finał odbędzie się w Szczecinie już wystartowały i wszystko wskazuje na to, że wydarzenie będzie atrakcyjne zarówno z artystycznego jak i żeglarskiego punktu widzenia. W rozmowie padają również ważne informacje o tym, że organizacja dużych wydarzeń plenerowych ma znaczenie dla szczecińskich przedsiębiorców.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości na naszym kanale YouTube [TUTAJ]. Gościem Michała Kaczmarka jest Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Wydarzenie Żagle 2021 odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia w Szczecinie. Centrum wydarzeń będzie mieć miejsce na Łasztowni, ale sporo dziać będzie się także po drugiej stronie Odry. Miasto przygotowało imprezę tak, by było bezpiecznie i, by nie komplikować i tak niezbyt łatwego ruchu w mieście. Żagle 2021 to alternatywa dla The Tall Ship Races. Zlot wielkich żaglowców został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Jak mówi Żegluga Szczecińska miasto postanowiło zorganizować dużą inicjatywę plenerową, by wynagrodzić mieszkańcom brak „tolszipów” oraz stymulować ruch turystyczny w mieście. Jeżeli w Szczecinie coś się dzieje to na zainteresowanie klientów mogą liczyć restauratorzy i hotelarze, a to właśnie te dwa sektory gospodarki były najmocniej dotknięte przez pandemię.

- Nie chcieliśmy zostawić mieszkańców, turystów i przedsiębiorców bez niczego. Mniejsze wydarzenie Żagle 2021 będzie organizowane po dwóch stronach Odry i będzie obfitować w wiele atrakcji. Jesteśmy z naszymi „poszkodowanymi pandemią” przedsiębiorcami, branżą hotelarską i gastronomiczną. Wiemy, że przedsiębiorcy czekali na wakacje i zlot wielkich żaglowców żeby nadrobić straty. Mamy nadzieje, że turystów będzie wiele, nie mamy informacji o tym, by w hotelach odwoływane były rezerwacje, co zwiastuje dużą ilość gości w Szczecinie – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej.

Jak więc profilowane jest wydarzenie Żagle 2021? Czy to będzie impreza o aspiracjach The Tall Ship Races czy może wydarzenie rangi znanych nam już Dni Morza? Celina Wołosz w naszym podcaście przyznaje, że to nowa jakość miejskich eventów: - Naszym wyznacznikiem przy podejmowaniu decyzji o organizacji Żagli było utrzymanie daty. Wiedzieliśmy, że turyści rezerwowali miejsca w hotelach na ten weekend i nie chcieliśmy tego zmieniać. Dni Morza odbywają się w czerwcu, a „tolszipy” odbywają się już w centrum wakacji. Możemy powiedzieć, że Żagle 2021 to hybryda, która mamy nadzieje, okaże się atrakcyjna dla turystów spoza Pomorza Zachodniego. Skala imprezy jest mniejsza, nie jesteśmy tak rozlegli jak to było w planach. Nie da się jednak ukryć, że Dni Morza są wydarzeniem mniejszym. Dodam, że do programu artystycznego i działań kulturalnych zaprosiliśmy szczecińskich artystów – dodaje Celina Wołosz w rozmowie z Michałem Kaczmarkiem.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej