Podcast: Turystyka obudziła się z lockdownowego letargu. Przedsiębiorcom pomagają nowoczesne systemy informatyczne.

30.06.2021

Turystyka obudziła się z lockdownowego letargu. Przedsiębiorcom pomagają nowoczesne systemy informatyczne. PODCAST PFP

Turystyka po gospodarczym odmrożeniu wynikającym z pandemii koronawirusa przeżywa drastyczny wzrost zainteresowania – to dobra wiadomość, bo po wielu miesiącach stagnacji i letargu przedsiębiorcy mają szansę na odrobienie strat. Zainteresowaniem cieszą się zarówno kierunki zagraniczne jak i międzynarodowe. Ogromny ruch widać na serwisach bookingowych oraz stronach internetowych hoteli, biur podróży i ośrodków turystycznych. Jak widać po danych IdoBooking, wzrost zainteresowania miejscami noclegowymi w ciągu ostatnich tygodni to prawie 300 proc. Statystyki z maja 2021 regularnie się poprawiają i pokazują, że widząc ustępowanie pandemii koronawirusa postanowiliśmy odważniej planować wypoczynek wakacyjny.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Gośćmi Michała Kaczmarka byli: Damian Wizert oraz Wojciech Dąbrowski z firmy IAI.

Turystyka to sektor gospodarki, który został bardzo boleśnie doświadczony przez pandemię koronawirusa. Lockdown – szczególnie wynikający z trzeciej fali koronawirusa – bardzo mocno dotknął firmy z branży hotelarskiej, gastronomicznej, ale także organizatorów wypoczynku. Czy jest szansa, że sezon 2021 będzie dobry? Owszem. Wszelkie statystyki i badania pokazują, że chcemy odpoczywać i wyjeżdżać na wakacje. Nasze plany jednak często są podszyte lękiem o to, jak może wyglądać sytuacja pandemiczna w kolejnych miesiącach. Eksperci firmy IAI przygotowali projekt IdoBooking, który zajmuje się m.in. analizą ruchu na stronach klientów turystycznych. Statystyki napawają optymizmem. IdoBooking to internetowy system rezerwacji i channel manager dla właścicieli apartamentów, ośrodków wypoczynkowych czy też domków letniskowych. IdoBooking zapewnia profesjonalną obsługę wszystkich rezerwacji dokonywanych w pensjonacie, apartamencie czy hotelu.

- Ten wzrost ruchu turystycznego jest obecnie wysoki, ale już ustabilizowany. Hotelarze mają już bardzo wysokie obłożenie jeżeli chodzi o nadchodzący sezon. Wraz z możliwością uwalniania kolejnych miejsc noclegowych spodziewamy się, że następować będą kolejne wzrosty rezerwacji – Wojciech Dąbrowski, Asystent Head’a w zespole bookingowym IAI. Destycnacje? Standardowo oczywiście morze, góry, ale i Mazury czy ostatnio Bieszczady. Warto też powiedzieć, że pracownicy zdalni bardzo często na miesiąc czy dwa przeprowadzali się w spokojne, przyjemne miejsca, by pracować w wygodnych dla siebie warunkach i cieszyć się pięknem przyrody. Mamy wrażenie, że w tym roku będzie duża potrzeba szukania miejsc, gdzie będzie można wypocząć z daleka od zgiełku miasta czy tłumu ludzi - mówi Damian Wizert, Product Manager w firmie IAI.

Produkt IdoBooking to propozycja dla przedsiębiorców z branży najmu krótkoterminowego, którzy chcą uporządkować swoją działalność w sektorze rezerwacji za pomocą Channel Managera (narzędzia, które pozwala na centralne zarządzanie dostępnością miejsc noclegowych oraz na automatyczną aktualizacją cen w kanałach sprzedaży) oraz systemu bookingu. To propozycja, która umożliwia dotarcie do dużego grona odbiorców. – Rynek rezerwacji jest bardzo skupiony na wielkich serwisach, które agregują obiekty noclegowe. Mały ruch skierowany był na właścicieli obiektów noclegowych. Nasz produkt powstał, by nasi klienci mogli bezpośrednio sprzedawać swoje rezerwacje. Połączyliśmy wszystkie serwisy zewnętrzne, by obsługiwać rezerwacje, dostępność i zarządzanie cenami w jednym systemie. Właściciel obiektu nie musi już korzystać z wielu systemów i ich aktualizować na kilkunastu platformach. Dzięki IdoBooking robi to w jednym miejscu. Pomagamy hotelom i pensjonatom w przyciąganiu klientów i w pewnym optymalizowaniu działania. Zarządzamy internetowym wizerunkiem firmy i rezerwacjami w jednym miejscu – dodaje Wojciech Dąbrowski.

ZACHĘCAMY DO WYSŁUCHANIA ROZMOWY na naszym kanale YouTube

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej