Podcast: Targi kreatywne nadal online? Rośnie zainteresowanie przedsiębiorców

15.10.2021

Czy branża kreatywna odbudowała się po pandemii? Jeszcze nie. Potrzebne są spotkania networkingowe. PODCAST

Creative Industry Zone to wydarzenie organizowane przez Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – Szczecińskim Centrum Przedsiębiorczości. Kierowane jest przede wszystkim do zachodniopomorskich przedsiębiorców z sektora MŚP. Wydarzenie będzie mieć miejsce 25 i 26 października i jak zapowiadają organizatorzy to wyjście naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy aktywnie działają w branży kreatywnej i chcą po pandemii koronawirusa szerzej dokonywać ekspansji międzynarodowej. – Pandemia spowodowała, że narodziło się wiele nowych pomysłów. Teraz jest czas na ich realizację – mówi Anna Łotocka, jedna z organizatorek tego wydarzenia.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości na kanale YouTube. Z Anną Łotocką rozmawia Michał Kaczmarek.

Targi kreatywne, które odbędą się 25 i 26 października to tylko jedna z aktywności punktu Enterprise Europe Network w Szczecinie. Na co dzień, tych aktywności skierowanych do przedsiębiorców jest znacznie więcej. Cel? Integracja lokalnego biznesu i pokazywanie potencjału agend europejskich dla gospodarki Pomorza Zachodniego.

Udział w Creative Industry Zone pozwala nawiązać biznesowe kontakty z przedsiębiorcami z co najmniej 21 państw (od Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii po Tunezję) bez wychodzenia z biura. W ten sposób można zainicjować spotkanie projektanta z producentem czy artysty z twórcą gier. Częścią Creative Industry Zone 2021 będzie panel tematyczny z wystąpieniami ekspertów. Podczas wirtualnych prezentacji przedstawią oni praktyczne informacje dotyczące m.in. praw własności intelektualnej czy możliwości finansowania i technicznych aspektów współpracy projektantów z producentami przemysłowymi.

Networking kojarzy nam się zwykle z ilością uściśniętych dłoni i wymienionych wizytówek. Czy możliwe jest prowadzenie działań networkignowych online? Czy takie działania są skuteczne? Eksperci Enterprise Europe Network nie mają wątpliwości, że tak: - Wiele firm w czasie pandemii otworzyło się na networking i udział w prezentacjach online. Wcześniej były one ograniczane przez miejsce i czas. Nie wszystkich było stać na to, by jeździć po świecie i prezentować swoje pomysły. W dobie targów kreatywnych online jest to tańsze, a często także bardziej efektywne. Pandemia paradoksalnie otworzyła przed przedsiębiorcami nowe drzwi – mówi Anna Łotocka.

- Oferujemy różną pomoc np. bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców z bardzo szerokich tematów: od kwestii patentowych przez pomoc prawną i podatkową, po kompetencje miękkie i marketingowe. Pomagamy w budowaniu strategii ekspansji zagranicznej. Wspieramy także finansowo przy pomocy w pozyskaniu ekspertów zewnętrznych. To działanie wspierające sektor MŚP w bardzo konkretny sposób: materialny, merytoryczny i mentoringowy. Korzystamy z bazy sieci Enterprise Europe Network, tam zdarzają się zapytania ofertowe o poszukiwaniach przedsiębiorców z całej Europy np. przedsiębiorca ze Skandynawii szuka wykonawcy na konkretne zadania. My przekazujemy te ofertę i poszukujemy partnera do współpracy – dodaje Anna Łotocka.

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA CAŁEGO PODCASTU

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej