Podcast: Platforma szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości wystartowała!

03.09.2021

Platforma szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości wystartowała! PODCAST PFP

To jeden z najnowocześniejszych instrumentów szkoleniowych na rynku – do dyspozycji przedsiębiorców, pracowników oraz instytucji otoczenia biznesu jest już platforma szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – To dawno zapowiadany przez nas projekt, który ma za zadanie zrewolucjonizować system szkolenia przedsiębiorców. Będziemy proponowali szkolenia na żywo online, ale również e-learning, który dostępny będzie dla wszystkich zainteresowanych 24 godziny na dobę. Już wrzesień pokazuje w jakim kierunku będziemy iść. Program bogaty jest w ciekawe szkolenia z rozmaitych branż, to bardzo uniwersalna i przydatna w codziennej pracy wiedza – mówi Jacek Madej, członek zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy na naszym kanale YouTube

Rozpoczęcie roku szkolonego miało miejsce tradycyjnie 1 września. W tym dniu swój proces edukacyjny mogą rozpocząć również przedsiębiorcy oraz pozostali klienci Fundacji! Rusza długo oczekiwany projekt Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości – nowoczesna platforma szkoleniowa, której zadaniem będzie dostarczanie wiedzy przedsiębiorcom i ich pracownikom w całej Polsce. Pierwsze szkolenie poprowadziła dr Katarzyna Kazojć. Docelowo na platformie odbywać się będą szkolenia online na żywo, ale ich zapisy będą również dostępne do powtórnego odtworzenia. Jak mówi Jacek Madej, członek zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości jest to bardzo praktyczny i nowoczesny instrument.

- Miło mi poinformować, że od 1 września oferujemy naszym klientom, przedsiębiorcom, pracownikom, instytucją otoczenia biznesu, nowoczesną platformę szkoleniową. To zupełnie nowa jakość w dostępie do edukacji. Platforma będzie dostępna całodobowo, w każdym województwie w którym działa Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Interface jest intuicyjny, rejestracja jest prosta, obsługa szkoleń również. W jednym miejscu będziemy mieli coś, co dotychczas składało się z kilku aplikacji lub programów informatycznych, często mało funkcjonalnych i bez języka polskiego. Funkcjonalność platformy jest bardzo innowacyjna, oferujemy szkolenia na żywo, ale i w formule podcastów, webinarów czy e-learningu. Szkolenia z założenia trwać będą ok. 2 godzin zegarowych z przerwami kilkuminutowymi. Kategorii szkoleniowych obecnie jest 8 i to w ich zakresie tematycznym odbywać się będą zajęcia – mówi Jacek Madej, członek zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Wspomniane kategorie to między innymi: Finanse i księgowość, marketing i sprzedaż, firma i zarządzanie, prawo, umiejętności miękkie. Użytkownicy platformy mogą korzystać bezpłatnie, każdego miesiąca odbywać się będą nowe szkolenia, ale i powtarzane będą wykłady na żywo z tematów, które cieszą się największym zainteresowaniem.

Zadaniem Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości jest szkolenie przedsiębiorców. Jak wyjaśnia Jacek Madej, członek zarządu PFP, fundacja chce kojarzyć się nie tylko jako instytucja od pożyczek i dotacji, ale i jako miejsce zdobywania cennej wiedzy merytorycznej. – Zawsze powtarzaliśmy, że poza „twardymi” produktami finansowymi, chcemy oferować przedsiębiorcom rozwój, ścieżkę kształcenia oraz wiedzę merytoryczną, która będzie pomagać w prowadzeniu działalności gospodarczej. W tych czasach wiedza jest bardzo istotna, bo jeżeli przedsiębiorca chce się rozwijać to programy mentoringu i szkolenia naprawdę są bardzo istotne. Edukacja pozwala np. na poznawanie nowych rynków, zbytu, nowych technologii. Szkolenia pomagają przedsiębiorcom lepiej prowadzić swoje firmy. Mamy ambicje zostać największym dostawcą szkoleń on line w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem mikro, małych i średnich firm oraz instytucji partnerskich – dodaje Jacek Madej.

 

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej