Podcast: Plany i działania Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości na rok 2021

16.04.2021

Najnowocześniejsza w Polsce platforma szkoleniowa i ogromne wsparcie finansowe dla przedsiębiorców. PFP zaskakuje planami i zamierza bić kolejne rekordy

Nowa platforma szkoleniowa, wspieranie przedsiębiorców z całej Polski zarówno wsparciem rozwojowym jak i płynnościowym, otwieranie i rozwijanie nowych oddziałów na terenie całego kraju, konkurs dla przedsiębiorców odpowiedzialnych społecznie – plany i zadania Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości są bardzo ambitne i jak pokazują ostatnie miesiące można z sukcesem je realizować nawet w trudnym czasie pandemii koronawirusa. Prezesem PFP jest od 10 miesięcy Marcin Pawłowski: - Czas pandemii pokazuje, że w otoczeniu biznesowym potrzebne są takie organizacje jak nasza, przedsiębiorcy wiedzą, że mogą się zwrócić do nas o pomoc w trudnym czasie. Mowa zarówno o wsparciu finansowym jak i merytorycznym. W obu tych kwestiach ostatni rok był dla nas absolutnie rekordowy, ale jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa – zapewnia Prezes Pawłowski.

Posłuchajcie PODCASTU PFP – Z Prezesem Marcinem Pawłowskim rozmawiał Michał Kaczmarek - rozmowę można odtworzyć na naszym kanale YouTube [KLIK].

Platforma szkoleniowa, duże wsparcie rozwojowe i płynnościowe. Fundacja poszerza swoją działalność

Prezes Marcin Pawłowski swoją dotychczasową obecność w PFP podsumowuje jako czas zmian. Zarówno wizerunkowych jak i operacyjnych. PFP jest bardziej widoczna w dyskursie gospodarczym i ma do zaproponowania coraz atrakcyjniejsze produkty: - Jesteśmy obecni we wszystkich województwach, otworzyliśmy placówki w Krakowie, Kielcach, Rzeszowie czy Katowicach. Realizujemy zupełnie nowe programy operacyjne jak Polska Wschodnia czy Fundusz Dostępności, to bardzo ważne produkty, które otwierają naszą organizację na możliwość dotarcia do instytucji około biznesowych. Zainteresowanie tymi produktami potwierdza, że to był dobry pomysł. Dokonaliśmy rebrandingu, jesteśmy bardziej obecni w mediach, chcemy by przedsiębiorcy na Pomorzu Zachodnim i w całej Polsce wiedzieli czym zajmuje się Polska Fundacja Przedsiębiorczości, w jakich tematach można się do nas zwrócić i kiedy możemy pomóc – dodaje Prezes Marcin Pawłowski.
Jednym z najważniejszych zadań realizowanych obecnie przez PFP jest przygotowanie najnowocześniejszej w Polsce platformy szkoleniowej. Trwają ostatnie szlify oraz rekrutacja trenerów: - Będzie to doskonałe narzędzie szkoleniowe, stawiamy na podnoszenie umiejętności przedsiębiorców i pracowników. Widzimy, że zasięg szkoleń realizowany jest obecnie poprzez media elektroniczne, to nie znaczy, że nie będziemy organizowali cyklicznych spotkań jak do tej pory, ale wiemy, że formuła online musi być poszerzona. Chcemy, by platforma była połączona z instytucjami otoczenia biznesu, żeby ten zasięg szkoleń był możliwie szeroki. Rozmawiamy z izbami gospodarczymi w całej Polsce, mamy porozumienia z kilkoma bankami, liczę na to, że darmowe szkolenia, świetni trenerzy i uporządkowany cykl pozwolą uczestnikom dostać najlepsze narzędzia na rynku – mówi Prezes PFP.

100 milionów złotych udzielonego wsparcia w I kwartale roku 2021

Rok 2020 był rekordowy dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, jeżeli mówimy o absorpcji środków finansowych i zainteresowaniu przedsiębiorców korzystaniem z nich. Wiele wskazuje na to, że rok 2021 może być jeszcze aktywniejszy.
- To jest czas, w którym trwają przygotowania do uruchomienia nowej perspektywy unijnej 2021-2027, cały czas powinniśmy myśleć o zagospodarowaniu pieniędzy w ramach zbliżającego się Krajowego Planu Odbudowy. Pierwszy kwartał roku 2021 to dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości ponad 100 milionów złotych udzielonego wsparcia, wysoka ilość udzielonych pożyczek, mamy jednak wrażenie, że przedsiębiorcy wciąż mają wyższe potrzeby i liczymy, że środków będzie jeszcze więcej – mówi Prezes PFP Marcin Pawłowski. Prezes Pawłowski zwraca także uwagę na to, że odroczenie spłaty kapitału powinno być dłuższe niż to założone obecnie, to kwestia m.in. trwającego cały czas lockdownu. Kapitał obrotowy firmom jest nadal potrzebny.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości organizuje konkurs dla przedsiębiorców odpowiedzialnych społecznie

Do końca kwietnia trwają zgłoszenia w konkursie organizowanym przez Polską Fundację Przedsiębiorczości w Szczecinie. Poszukiwane są firmy, które w ostatnim roku wykazały się daleko idącą społeczną odpowiedzialnością biznesu. Prezes PFP podkreśla, że idea CSR jest mu wyjątkowo bliska, bo pokazuje, że biznes służy nie tylko do zarabiania pieniędzy, ale i do zmieniania rzeczywistości dookoła siebie. W czasie pandemii przedsiębiorcy z Pomorza Zachodniego wielokrotnie udowodnili, że tak rozumieją prowadzenie swoich działalności gospodarczych.
- Równouprawnienie, myślenie o ekologii, wspieranie lokalnych społeczności, myślenie nie tylko o wynikach finansowych, ale i o wspieraniu pracowników i klientów. Jeżeli firma wychodzi poza myślenie „wynik-przychód-udział w rynku” na rzecz myślenia „wspieram otoczenie” to na pewno chcemy takie przedsiębiorstwa poznawać. Pokazujmy najlepsze praktyki, mamy wiele przykładów, które powinny być promowane, nagradzane, a co za tym idzie stawiane jako przykład do naśladowania – dodaje Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski.

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej