Podcast: IKEA - skandynawski sznyt odpowiedzialności społecznej

01.10.2021

IKEA z nagrodą Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. IKEA Dom Jutra inicjatywą pionierską

Na sklep IKEA w Szczecinie mieszkańcy czekali długie lata. W ciągu dekady dyskutowano o tym, czy powinien być on ulokowany na Prawobrzeżu czy może w okolicach Kołbaskowa. Ostatecznie IKEA powstała przy ul. Białowieskiej, a jej wejście do Szczecina poprzedziło otwarcie „ IKEA Domu Jutra”. Pionierska inicjatywa zdobyła serca mieszkańców naszego miasta. Po roku działania IKEA Dom Jutra zgodnie z wcześniejszymi planami, został przekazany miastu Szczecin, stając się w nowej formule Domem Skandynawskim, a nowo otwarty sklep zdobywa uznanie klientów.

IKEA otrzymała nagrodę Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu przyznaną podczas Gali Perły Biznesu 2020. Wyróżnienia otrzymały również: restauracja Prasad oraz Bosman Szczeciński.

IKEA Dom Jutra to inicjatywa innowacyjna i pionierska. W niezwykle zaaranżowanej przestrzeni na ul. Monte Cassino w Szczecinie powstało miejsce, która pokazywało mieszkańcom miasta jak żyć w duchu zero waste przy użyciu produktów i rozwiązań proponowanej przez IKEA. Zainteresowanie warsztatami i odwiedzinami w IKEA Domu Jutra – mimo pandemii – było bardzo duże. Czasowy projekt ewoluował i obecnie pod skrzydłami Urządu Miasta w Szczecinie stał się Domem Skandynawskim.

Dla IKEA wyróżnienie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości to cenna nagroda: - Wiele osób wiąże nasze wejście do Szczecina z otwarciem sklepu, ale prawda jest taka, że już w czerwcu 2020 r. otworzyliśmy IKEA Dom Jutra i był to projekt, który przedstawiał nas i nasze idee mieszkańcom Szczecina. Jesteśmy wdzięczni kapitule konkursu, że doceniono naszą pracę i nasze starania. IKEA, tak jak Szczecin i jego mieszkańcy, to marka otwarta na świat i odpowiedzialna za ludzi i środowisko. Zależało nam na wspólnej działalności z mieszkańcami, by krzewić kulturę zielonej przyszłości. Udało nam się to zrobić z powodzeniem. IKEA Dom Jutra był bardzo innowacyjnym projektem. W moim sercu na zawsze zostaną osoby, które nas odwiedziły oraz inspirujące dyskusje - mówi Karol Tomczyk, dyrektor regionu IKEA w Szczecinie. W ciągu roku IKEA Dom Jutra odwiedziło kilka tysięcy osób z całego województwa zachodniopomorskiego. Produkty oraz rozwiązania IKEA Domu Jutra – przynajmniej zdecydowana większość – jest obecna w sklepie IKEA w Szczecinie.

- Zachęcamy do bardzo prostych rzeczy i czynności. W naszym sklepie można zobaczyć, jak zapobiegać tworzeniu dużej ilości odpadów. Pokazujemy, jak przechowywać jedzenie, jak segregować odpady, jak oszczędzać wodę czy prąd. To czynności bardzo proste, domowe, codzienne, a jednocześnie bardzo ważne z punktu widzenia ochrony środowiska i troski o planetę. Oferujemy panale słoneczne e, które można instalować w domach. Przykładów jest dużo, w ofercie jest kilka tysięcy produktów stworzonych z myślą o przyszłości planety. Świadomość społeczna Polaków rośnie, a czynnik ekologiczny jest co raż częściej obecny w naszych codziennych wyborach – mówi Karol Tomczyk.

ZACHĘCAMY DO WYSŁUCHANIA CAŁEJ ROZMOWY na naszym kanale YouTube [KLIK]

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej