Podcast: Ekspansja Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i jej dalsze plany

05.07.2021

Regionalna ekspansja Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. „Jesteśmy bliżej przedsiębiorców, wykorzystujemy nasze doświadczenie i potencjał operacyjny”

- Jesteśmy już obecni w każdym województwie! – mówi Wojciech Nowak, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Nie da się ukryć, że ekspansja PFP jest widoczna i przynosi efekty w postaci nowych klientów, partnerów gospodarczych oraz dziesiątek przedsiębiorców, którym pomogliśmy w rozwijaniu działalności. Jakie są dalsze plany fundacji? Rozwijanie oferty, wzmacnianie oddziałów, budowanie rozpoznawalności oraz realizowanie kolejnych projektów. – W czasie pandemii rola Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości bardzo się zwiększyła, zostaliśmy zauważeni i docenieni przez przedsiębiorców jako silny partner, który pomaga im w prowadzeniu i rozwijaniu biznesu. Pożyczki płynnościowe cieszyły się gigantycznym zainteresowaniem, podobnie jak pożyczki inwestycyjne oraz projekty związane ze wspieraniem turystyki czy debiutujący w ofercie PFP Fundusz Dostępności – mówi Wojciech Nowak, Członek Zarządu PFP.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu na naszym kanale YouTube. Z Wojciechem Nowakiem rozmawia Michał Kaczmarek.

Dynamiczny rozwój Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w dużej mierze wynika z konsekwentnej realizacji strategii na lata 2020-2025, która zakładała otwieranie nowych oddziałów i „przybliżanie” naszej organizacji do przedsiębiorców działających nie tylko w regionach, gdzie od lat jesteśmy obecni. Pandemia koronawirusa spowodowała, że wsparcie oferowane przez PFP było bardzo cenne i przydatne dla przedsiębiorców. Jak mówi Prezes Zarządu Wojciech Nowak misją fundacji stało się wspieranie firm w rozwoju oraz pomoc w przetrwaniu najtrudniejszego czasu lockdownu.

– Ta misja popchnęła nas do przyspieszenia decyzji o tym, by być obecnymi we wszystkich regionach w Polsce. Obecnie Polska Fundacja Przedsiębiorczości ma swoje oddziały we wszystkich województwach. Angażujemy się w gospodarcze życie na szczeblach lokalnych wsłuchując się zarówno w uniwersalne, jak i bardzo indywidualne potrzeby przedsiębiorców. Zdajemy sobie sprawę, że inne oczekiwania mogą być wobec nas np. na Pomorzu Zachodnim, inne w Polsce centralnej, a jeszcze inne na Śląsku. Będąc bliżej, możemy wykorzystywać nasze doświadczenie i oferować wsparcie, które w danym momencie jest potrzebne. Dzięki temu, że Polska Fundacja Przedsiębiorczości ma doświadczenie i wysoką sprawność operacyjno-procesową, możemy udzielać pożyczek szybko. Przedsiębiorcy doceniają dynamikę naszego działania, bo w kryzysowych sytuacjach czas udzielenia wsparcia często decyduje o tym, czy naszym klientom uda się pokonać przejściowe trudności. Ostatnie miesiące to był szalony czas, ale na pewno bardzo efektywny i pełen satysfakcji – mówi Członek Zarządu Wojciech Nowak.

Jak zaznacza Wojciech Nowak, działanie PFP w oddziałach terenowych nie ogranicza się tylko do oferty pożyczkowej, czyli wsparcia finansowego dla przedsiębiorców. Zdefiniowane przez fundację potrzeby pokazują, że przedsiębiorcy oraz samorządy gospodarcze oczekują także działań merytorycznych: - Dla wielu organizacji jesteśmy partnerem do dyskusji w ważnych gospodarczych inicjatywach. Przedsiębiorcy doceniają również nasze działania edukacyjne. Wielkie zainteresowanie budzi platforma szkoleniowa, którą planujemy uruchomić w najbliższych tygodniach. Wsparcie merytoryczne w prowadzeniu firmy, rozwijaniu działalności czy radzeniu sobie w trudnym czasie pandemii również ma wielkie znaczenie dla podmiotów, z którymi współpracujemy. Ten filar działalności jest dobrze przyjmowany także w nowych regionach, gdzie współpracujemy z lokalnymi urzędami marszałkowskimi, izbami gospodarczymi, urzędami pracy. Wspólnych działań dostarczających edukację przedsiębiorcom będzie jeszcze więcej – dodaje Wojciech Nowak.

Bank Gospodarstwa Krajowego docenia sprawność organizacyjną Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Jak mówi Członek Zarządu Wojciech Nowak, to dzięki pozytywnym doświadczeniom ze współpracy udało się doprowadzić do sytuacji, że to właśnie PFP jest dysponentem środków w ramach Funduszu Dostępności. Dużym zainteresowaniem cieszą się również środki przeznaczone na rozwój bazy turystycznej w pięciu regionach: województwie świętokrzyskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim , podlaskim i podkarpackim.

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej