"Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie" – szkolenie dla przyszłych przedsiębiorców już jutro!

17.02.2021

Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Miasto Poznań zapraszają na szkolenie, którego celem jest przedstawienie mieszkańcom województwa wielkopolskiego możliwości korzystania z pożyczki na rozpoczęcie działalności w ramach programu "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie". - Pandemia koronawirusa mocno zmieniła nasze życie gospodarcze, ale otrzymujemy sygnały, że na rynku jest mnóstwo młodych i kreatywnych przedsiębiorców, którzy szukają dla siebie przestrzeni i planują zakładać firmy. Instrument o którym będziemy mówić jest jednym ze sztandarowych projektów rozwojowych Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości – mówi Jacek Madej, członek zarządu PFP.

Spotkanie rozpocznie się już w najbliższy czwartek o godzinie 9:00. Spotkanie odbędzie się przy pomocy aplikacji Zoom. Link logujący na spotkanie zostanie przesłany w dzień spotkania. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt i rejestrację e-mailowo pod adresem: ods@um.poznan.pl

- Podczas spotkania przedstawimy możliwości korzystania z programu "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie". O pożyczkę mogą się starać osoby bezrobotne, absolwenci szkół po ukończeniu nauki czy studenci ostatniego roku studiów. Kwota pożyczki może sięgać nawet 103 tysięcy złotych. Okres karencji to 12 miesięcy, a oprocentowanie jest tak naprawdę ułamkiem symbolicznym, czyli od 0,011%. Maksymalny okres spłaty to 84 miesiące – wyjaśnia Jacek Madej, członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. - Zachęcamy wszystkich kreatywnych, młodych i ambitnych przyszłych przedsiębiorców z województwa wielkopolskiego. Być może program "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie" będzie pierwszym krokiem do realizacji marzeń, budowania wielkich firm i poważnych biznesów – dodaje Jacek Madej.

Program szkolenia:
1. omówienie grupy docelowej dla których dedykowany jest ww. program
2. możliwości przeznaczenia środków z pożyczki
3. warunki finansowania
4. omówienie przykładowego wniosku o pożyczkę

Termin: 18 lutego 2021 r., godz. 09.00 - 10.30

 

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej