Oto laureaci Pereł Biznesu! Polska Fundacja Przedsiębiorczości była mecenasem wydarzenia

09.09.2021

To najważniejsze gospodarcze wydarzenie roku 2021 – we wtorek odbyło się rozdanie Pereł Biznesu. Nagrody magazynu gospodarczego Świat Biznesu. W czasie gali poznaliśmy laureatów nagród i wyróżnień w kategoriach „Osobowość roku” oraz „Wydarzenie gospodarcze roku”. Swoją nagrodę podczas gali przyznała również Polska Fundacja Przedsiębiorczości, która była mecenasem wydarzenia. – Zależało nam na tym, by wyróżnić firmy odpowiedzialne społecznie. Takie, które w trudnym czasie pandemii imponowały nam zaangażowaniem nie tylko w swoją standardową działalność, ale i życie mieszkańców Szczecina i Pomorza Zachodniego. Wybraliśmy naprawdę ciekawe przedsiębiorstwa. Giganta, wielką firmę z tradycjami i… małą restaurację działającą od niedawna w centrum miasta. Co ich łączy? Pasja, poczucie misji i wielkie zaangażowanie społeczne – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – Laureatom wszystkich nagród gratulujemy, a organizatorów pozdrawiamy i dziękujemy im za przygotowanie tak cennego dla świata biznesu i kultury wydarzenia – dodaje Prezes Pawłowski.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości przyznała trzy równorzędne nagrody dla firm odpowiedzialnych społecznie:

Calsberg Polska Sp. z o.o., marka Bosman – za przygotowanie i wdrożenie angażującego społecznie programu grantowego Bosman dla Regionu
Ikea Retail sp. z o.o. – za przygotowanie, wdrożenie i promocję innowacyjnej koncepcji Ikea Dom Jutra
Restauracja Prasad, za konsekwentne wspieranie osób potrzebujących poprzez przygotowywanie posiłków dla osób bezdomnych oraz wspieranie medyków w czasie pandemii

Wyróżnienie za innowacyjność:

Kawiarnia, cukiernia, lodziarnia – Lody Misia Wojtka. Wyróżnienie za Inspirujący start i działalność w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

 

Nagrody Perły Biznesu w kategorii Osobowość Roku:
Główna: Grzegorz Bargielski, Prezes firmy Geobike MFC - szczecińskiego producenta rowerów elektrycznych

Wyróżnienia:
• Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie
• Dr Samir Zaeir, wybitny lekarz oraz właściciel restauracji Aramia
• Katarzyna Opiekulska, właścicielka i dyrektor zarządzająca w firmie LSJ HR Group
• Adam Sternal, prezes firmy Sternal International

Nagrody Perły Biznesu w kategorii Wydarzenie Gospodarcze Roku:
Nagroda Główna: Rozwój branży ICT na Pomorzu Zachodnim. Aktywna działalność Klastra IT

Wyróżnienia:
• Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki
• Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście
• Netto Polska za przejęcie sklepów Tesco
• Koszalińska Izba Przemysłowo Handlowa

„Dla nas najważniejsze jest, że możemy wyróżnić tych, co dają coś z siebie innym”

Polska Fundacja Przedsiębiorczości była mecenasem gali Perły Biznesu już kolejny raz. W tym trudnym dla całej gospodarki czasie postanowiliśmy zaproponować organizatorom, że przyznamy specjalne wyróżnienia, które będą odnosić się do działalności społecznej firm w czasie pandemii koronawirusa. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! Kapituła konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem wyboru najpierw 10 firm z blisko 40, a następnie 3 najlepszych.

- Dla nas najważniejsze jest to, że możemy wyróżnić te firmy, które w tym trudnym czasie dawały coś z siebie innym. Rachunek ekonomiczny jest ważny, ale nawet w czasie pandemii nie można skupiać się w 100% tylko na nim. Firmy, które nagrodziliśmy są bardzo różnorodne. To gigant światowy, na którego mieszkańcy Szczecina czekali całe lata. Ikea pojawiła się i dała mieszkańcom Szczecina innowacyjny i pionierski Dom Jutra. Wyróżniliśmy małą restaurację z szefową o tak wielkim sercu, że już sama rozmowa z nią inspiruje do działania i dzielenia się z innymi. No i Bosman. Marka związana ze Szczecinem od zawsze. Bosman nic nie musi, ale bardzo chce. Dlatego ich program grantowy to działanie bardziej społeczne niż marketingowe – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Od światowego giganta po małą restaurację. Społeczna Odpowiedzialność Biznesu łączy!

Podczas gali zaprezentowano filmy promocyjne przygotowane przez portal wSzczecinie.pl. Laureaci mogli w nich zabrać głos i powiedzieć o swojej działalności: - Karma dobra wraca i media zaczęły się mną interesować. Pomoc nigdy jednak nie była na pokaz, to zawsze z głębi serca. Lubię akcję, gdzie wspólnie gotujemy, dostarczamy potrzebującym pełnowartościowy posiłek – mówi Magdalena Lachowicz, właścicielka restauracji. Jak mówi często osoby potrzebujące są zaskoczone jak wspaniale smakują dania wegańskie i wegetariańskie.

- Bosman to Szczecin. Dlatego już od dwóch lat realizujemy nasz program wsparcia dla projektów, których inicjatorami są właśnie mieszkańcy regionu zachodniopomorskiego. Nagrodzone grantami projekty mają szansę pozytywnie wpłynąć na różne dziedziny życia - uratują bezdomne zwierzęta, zatroszczą się o zdrowie mieszkańców regionu, ich kondycję fizyczną, a także edukację i ochronę środowiska na Pomorzu Zachodnim – dodaje Anastazja Jarcewa, brand maganer marki Bosman.

- Działamy na różnych rynkach i w różnych miejscach świata. Wszędzie dbamy o planetę i środowisko. Posiadając farmy wiatrowe pokrywamy energetycznie potrzeby wszystkich jednostek spółki. Już na etapie budowy IKEA w Szczecinie myśleliśmy jak wprowadzać nasze zasady w Szczecinie. Prowadzimy rekuperacje, zasilamy się energią słoneczną i ciepłem geotermalnym – mówi Karol Tomczyk, szef IKEA w Szczecinie. Sieć zainaugurowała działalność w naszym mieście prowadzeniem innowacyjnego i pionierskiego w skali świata Domu Jutra. Pomysł okazał się przebojem. Dzisiaj w tym miejscu działa Dom Skandynawski.

Specjalną nagrodę za inspirujący start otrzymała kawiarnia i lodziarnia Lody Misia Wojtka działająca na szczecińskim Krzekowie. Co roku podczas gali „Perły biznesu” przyznajemy także specjalną nagrodę firmom i Start-upom, które szczególnie wyróżniają się w swojej działalności i planach. W tym roku postawiliśmy na przedsiębiorstwo nietypowe – LODY MISIA WOJTKA to kawiarenka, która rozpoczęła działalność w czasie pandemii koronawirusa, pokazując, że dobrej jakości produkty oraz kreatywne podejście do marketingu to coś, co jest w stanie się obronić nawet w trudnym i nietypowym czasie. Lodziarnia poza doskonałej jakości produktami stawia także na nawiązywanie bliskich relacji z klientami oraz prowadzi kampanie edukacyjne. 

Wszystkim laureatom gratulujemy!

„Kłaniam się w pas wszystkim tym, którzy prowadzą biznes”

Podczas gali głos zabrali przedstawiciele władz regionu. Wojewoda Zachodniopomorski podziękował za wyróżnienie dla Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz skomentował obecną sytuację przedsiębiorców: - Państwo codziennie rano ponosicie odpowiedzialność za swoich pracowników, ale urzędnicy wydający decyzje na wielomiliardowe decyzje również mają odpowiedzialną pracę. Dziękuję w imieniu moich pracowników za wyróżnienie. W pas się kłaniam wszystkim tym, którzy prowadzą biznes – mówił Wojewoda Bogucki. – Ponad 7 miliardów złotych trafiły na Pomorze Zachodnie w ramach Tarcz Antykryzysowych. To silny wkład, by utrzymać miejsca pracy, zachować firmy, które były budowane latami – mówił dalej Wojewoda.

Głos zabrał również członek zarządu województwa Marszałek Stanisław Wziątek: - Jesteście kreatywni, wzbudzacie w sobie energię do działania. Mimo przeciwności, Państwo walczycie! Sukces można osiągnąć tylko, gdy się próbuje! Determinacji serdecznie gratuluję – mówił Wziątek. – Samorząd województwa wspiera gospodarkę. Nowa perspektywa to konkretna kwota, znaczna część tych środków będzie przeznaczona na wsparcie firm i podmiotów gospodarczych – zapowiadał dalej marszałek.

Ostatnie słowo należało do gospodarza. Głos zabrał zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera. Również nie brakowało gratulacji i podziękowań dla przedsiębiorców. Kolejna gala planowana jest w przyszłym roku.

Zdjęcia: autor - Świat Biznesu

PERLY-BIZNESU20210907_044.jpg
PERLY-BIZNESU20210907_049.jpg
PERLY-BIZNESU20210907_051.jpg
PERLY-BIZNESU20210907_052.jpg
PERLY-BIZNESU20210907_178.jpg
PERLY-BIZNESU20210907_099.jpg
PERLY-BIZNESU20210907_077.jpg
PERLY-BIZNESU20210907_138.jpg
ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej