Mikropożyczki dla zachodniopomorskich przyszłych przedsiębiorców

24.03.2021

Polska Fundacja Przedsiębiorczości jest dysponentem środków na start w ramach unijnego programu JEREMIE. Do przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego trafiła spora kwota pieniędzy, które dystrybuowane będą jako mikropożyczki. – W trudnych czasach pandemii koronawirusa każde środki finansowe, które mogą trafić do przedsiębiorców są na wagę złota. Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na obsługę kolejnego produktu finansowego. To doskonała wiadomość dla zachodniopomorskich przyszłych przedsiębiorców. Spodziewamy się wysokiego zainteresowania – mówi Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego dotyczącą utworzenia Instrumentu Finansowego – Mikropożyczka. W ramach zawartej umowy PFP oferuje niskooprocentowane pożyczki dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej na terenie województwa zachodniopomorskiego. Pożyczki udzielane są ze środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, zarządzanych w ramach projektu przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz z wkładu własnego Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Łączna kwota środków przeznaczonych na pożyczki na założenie działalności gospodarczej wynosi ponad 3 miliony złotych. – Maksymalna kwota mikropożyczek wynosi ok. 100 tysięcy złotych dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą oraz 20 tysięcy złotych na utworzenia nowego miejsca pracy. Szacujemy, że zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku uda nam się udzielić kilkudziesięciu niskooprocentowanych pożyczek, które już niebawem trafią do przedsiębiorców – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Okres spłaty pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej wynosi 84 miesiące, a czas na spłatę pożyczki na utworzenie miejsca pracy to 36 miesięcy. Pożyczka jest oprocentowana symbolicznie – 0,011% i nie ma żadnych opłat i prowizji. Celem Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie przedsiębiorców, którzy walczą z gospodarczymi konsekwencjami pandemii koronawirusa – pomoc potrzebna jest tym, którzy działają i starają się utrzymać płynność finansową, ale i tym, którzy chcą wystartować, a ten start z oczywistych powodów jest trudniejszy. – Spodziewamy się rekordowego zainteresowania tym produktem. Poprzednie nabory pokazały, że pożyczki wspierające działalność przedsiębiorców rozchodzą się w ekspresowym tempie. Polska Fundacja Przedsiębiorczości robi wszystko, by zaproponować przedsiębiorcom możliwie szerokie wsparcie, więc na pewno takich produktów w tym roku będzie więcej – dodaje Prezes Pawłowski.

Szczegółowe informacje o projekcie: [KLIK]

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej