test1

Konkurs CSR: Czy firmy w Szczecinie są EKO? „Troska o środowisko nie jest zarezerwowana tylko dla gigantów”

29.04.2021

Po nas choćby i potop? Odpowiedzialny przedsiębiorca prowadzi swój biznes tak, żeby kolejne pokolenia, które przejmą po nas planetę otrzymały ją w jak najlepszym stanie. W województwie zachodniopomorskim nie brakuje firm, które starają się promować zachowania ekologiczne oraz namawiają swoich pracowników do troski o wspólne otoczenie. – Polska Fundacja Przedsiębiorczości organizując konkurs, w którym wyróżnione zostaną firmy odpowiedzialne społecznie zwraca również uwagę na to, jak przedsiębiorcy w regionie troszczą się o otoczenie, w którym przychodzi im funkcjonować. To kwestia czystości powietrza, czystości wody, troski o zieleń, ale i działań edukacyjnych – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Idea zero waste i pochwała recyklingu. Czy polskie firmy są gotowe do zielonej rewolucji?

Nowoczesne firmy pokazują, że troska o środowiska naturalne jest czymś, co wpisane jest w DNA ich działalności. Trendy światowe pokazują, że wszelkie działania związane z ideą zero waste są doskonale oceniane przez pracowników. Znamy już przykłady firm, które posiadają własne kompostowniki czy które przetwarzają wysegregowane przez siebie śmieci. Troska o środowisko nie jest kaprysem, a realną potrzebą społeczną, która powinna być obecna we wszystkich firmach, również w sektorze MŚP.
- Troska o środowisko nie jest zarezerwowana tylko dla światowych gigantów. Jest wiele przykładów bardzo prostego zaangażowania przedsiębiorców, które jest krokiem w stronę tworzenia biznesów bardziej ekologicznymi. Wiele firm w Europie sponsoruje pracownikom bilety komunikacji miejskiej, by Ci zostawiali samochody w domach. Przed siedzibami firm siane są łąki kwietne, które poprawiają estetykę, ale są również czynnikiem sprzyjającym retencji. Pracownicy zachęcani są do recyklingu czy np. picia wody z kranu po wcześniejszym filtrowaniu. Jestem przekonany, że idee ekologiczne są obecne w zachodniopomorskich firmach i to jest trend, który będzie się poszerzać – wyjaśnia Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
W konkursie organizowanym przez PFP będziemy zwracać uwagę na firmy, którym nie są obce idee ekologiczne: - Społeczna Odpowiedzialność Biznesu bardzo stawia na zieleń i trendy eko i zero waste. Nasz konkurs na pewno jest dla firm, które wiedzą, że troska o planetę i nasze otoczenie jest bardzo ważna – dodaje Marcin Pawłowski.

Firma odpowiedzialna społecznie musi widzieć co się dzieje dookoła niej

Troska o otoczenie firmy nie musi oznaczać tylko i wyłącznie troski o zieleń. Firmy społecznie odpowiedzialne chcą kreować pozytywny wizerunek wśród okolicznych mieszkańców i być częścią lokalnej społeczności. To powoduje, że jej działalność jest dobrze odbierana przez mieszkańców oraz pracowników. Na Pomorzu Zachodnim nie brakuje przykładów firm, które np. sponsorują dzielnicowe kluby sportowe, organizują festyny czy wspierają zdolną młodzież.
- Firma odpowiedzialna społecznie to firma obecna w życiu mieszkańców dzielnicy czy miasta. To działanie, które znacząco poprawia wizerunek, ale i „przybliża” markę do swoich klientów, do sąsiadów, do osób, które żyją w bliskiej przestrzeni. Proste wsparcie jest często początkiem bardzo udanej współpracy, która trwa latami i pokazuje, że biznes nie jest egoistyczny i skupiony tylko na zyskach. Takie firmy również chcemy wyróżnić w naszym konkursie – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Znasz firmy, które doskonale traktują pracowników? ZGŁOŚ JE DO NASZEGO KONKURSU

Zapraszamy przedsiębiorców do udziału w konkursie! Do końca maja 2021 Polska Fundacja Przedsiębiorczości czeka na zgłoszenia odpowiedzialnych społecznie firm z Pomorza Zachodniego. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie na stronie internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości: https://www.pfp.com.pl/konkurs 

 

 

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej