Kolejne pieniądze trafią do początkujących przedsiębiorców. Kontynuacja programu „Wsparcie w starcie” dla czterech regionów

10.11.2021

2,8 miliona złotych – tyle może trafić do młodych przedsiębiorców z woj. zachodniopomorskiego i pomorskiego. Wszystko za sprawą dyspozycji nowej puli środków w ramach programu „Wsparcie w starcie”. Pieniądze trafią do osób, które dopiero debiutują jako przedsiębiorcy i potrzebują pomocy w rozpędzeniu swojej działalności. Środki w ramach programu dostępne są również na obszarze woj. wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego. – Czas pandemii pobudził w wielu młodych ludziach pokłady kreatywności. Nie chcą oni już wracać do pracy w korporacjach czy na etatach, tylko szukają dla siebie pomysłów. Nasz projekt to idealne wsparcie na rozpoczęcie działalności. Oczywiste jest, że to zawsze początki są najtrudniejsze, a dzięki pomocy fundacji młodzi przedsiębiorcy mają ułatwiony start – mówi Wojciech Nowak, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – Poza wsparciem finansowym oferujemy także wsparcie merytoryczne w postaci szkoleń na naszej platformie. One również zwiększają wiedzę młodych przedsiębiorców – dodaje.

Projekt „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” realizowany jest przez Polską Fundację Przedsiębiorczości w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na obszarze woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Celem projektu jest zapewnienie wsparcia finansowego, szkoleniowego i doradczego dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na utworzenie nowego miejsca pracy w firmie dla bezrobotnego, poszukującego pracy absolwenta lub poszukującego pracy opiekuna osoby niepełnosprawnej. W ramach projektu udzielane są niskooprocentowane pożyczki bez wkładu własnego, prowizji i opłat.

- Projekt oferuje szerokie wsparcie dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie. Mowa o studentach, osobach nie posiadających zatrudnienia, zarejestrowanych bezrobotnych lub opiekunach osób niepełnosprawnych. Jednostkowa wartość pożyczki nie może przekroczyć 20-krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia. Oprocentowanie pożyczki to kwota zupełnie symboliczna, a okres spłaty może być podzielony nawet na siedem lat z roczną karencją w spłacie. W ramach pożyczki można finansować zakup środków trwałych, urządzeń, środków transportu niezbędnych do prowadzenia działalności czy materiałów, towarów i usług niezbędnych do rozpoczęcia działalności – mówi Wojciech Nowak, Członek Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. –

- Z pożyczki można finansować także koszty stałe prowadzenia firmy, ale musi to być ograniczone do sześciu miesięcy prowadzenia biznesu. Mowa np. o opłatach czynszowych - dodaje Nowak.
Projekt trwa od 2016 roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem - dzięki wsparciu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości od początku projektu powstało ponad 800 nowych firm (udzieliliśmy ponad 56 mln złotych pożyczek), powstały takie firmy jak m.in. kawiarnie, lodziarnie, studia fryzjerskie, gabinety urody, kancelarie prawnicze, sklepy, fast-foody, gabinety stomatologiczne, usługi transportowe, taxi, warsztaty samochodowe i wiele innych.

Zapraszamy do kontaktu!

Szczegółowe informacje:

woj. zachodniopomorskie
woj. pomorskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej