Przegląd gospodarczy w piątek- 09.10.2020 r.

09.10.2020

Ostatnie dni przyniosły zarówno na szczeblu lokalnym jak i ogólnopolskim szereg tematów związanych z bieżącymi sprawami gospodarczymi. Warto wspomnieć choćby o tym, że Szczecin znajduje się w żółtej strefie, co powoduje, że zarówno instytucje kultury jak i siłownie, wydarzenia targowe czy inicjatywy kulturalne odbywają się w znaczącym ograniczeniu . Efekt? Pierwszy z brzegu to kilka odwołanych wydarzeń kulturalnych czy anulowanie największych Targów Pracy w Regionie, które miały odbyć się w następną środę.

Lokalne media odnotowały także zmianę na stanowisku Prezesa Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Jarosława Tarczyńskiego zastąpi Hanna Mojsiuk.
https://gs24.pl/hanna-mojsiuk-nowym-prezesem-polnocnej-izby-gospodarczej-w-szczecinie/ar/c3-15222322 

W minioną środę rozstrzygnięto także kolejne edycje konkursów Menadżer Roku i Równa Firma. Kto wie, być może w przyszłym roku Polska Fundacja Przedsiębiorczości zawalczy o takie wyróżnienia?
https://wszczecinie.pl/aktualnosci,poznalismy_menadzera_roku_i_szczecinskie_firmy_zaangazowane_spolecznie_pandemia_pokazala_ze_firmy_sa_gotowe_na_solidarnosc,id-35857.html 

Ogólnopolskim tematem gospodarczym tygodnia niezmiennie pozostaje pandemia koronawirusa. Zarówno w skali lokalnej, regionalnej, ogólnopolskiej jak i międzynarodowej.
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/201009432-Polska-i-swiat-walcza-z-koronawirusem---relacja-z-9-pazdziernika.html
https://www.money.pl/gospodarka/niemcy-szykuja-sie-do-bozego-narodzenia-boja-sie-20-tys-zakazen-dziennie-choc-maja-ich-mniej-niz-polska-6562513311394304a.html 

W relacjach medialnych nie brakuje prognoz – jak wyglądać będzie gospodarka w następnych dniach i tygodniach. Spodziewamy się, że ewentualny drugi lockdown może doprowadzić do prawdziwej rewolucji – choć oficjalnie nikt o konieczności ograniczeń gospodarczych nie mówi.
https://www.rp.pl/Biznes/310089901-Firmy-boja-sie-lockdownu-zmieniaja-system-pracy.html 

W kategorii „gospodarczych ciekawostek” należy odnotować fakt prawdopodobnych zmian na rynku pracy lokalnej – w tym szczecińskiej. No i ciekawa jest analiza dotycząca tego na jakim etapie jest obecnie złoto jako atrakcyjny kruszec inwestycyjny.
https://www.money.pl/gospodarka/pkn-orlen-mysli-o-wejsciu-na-rynek-prasowy-rozwaza-zakup-polska-press-6562687118993920a.html 

https://ceo.com.pl/co-z-cena-zlota-i-srebra-95012 


Opracował: Michał Kaczmarek

 

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej