Blaski i cienie PRACY ZDALNEJ. Pierwszy webinar live Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości już w najbliższy czwartek!

07.10.2020

Ma swoje wady, ale i nie brakuje jej zalet – w czasach pandemii koronawirusa dla wielu firm staje się koniecznością. Cieszy wielu pracowników, ale i martwi menadżerów i kierowników, którzy nie wiedzą jak czynić ją efektywną i jak regulować ją tak, by była zgodna z prawem pracy. O czym mowa? O pracy zdalnej. Coś, co dotychczas było domeną freelancerów i branży kreatywnej, staje się codziennością funkcjonowania wielu firm. Druga fala pandemii koronawirusa wymusiła na przedsiębiorcach podjęcie decyzji o ponownym rozważeniu skierowania części zespołu do systemu home-office. Czy pracownicy i pracodawcy są na to gotowi? Wiosenne doświadczenia pokazują, że system pracy zdalnej wciąż dla wielu firm pozostaje tajemnicą i sytuacją trudną do opanowania.

• Kiedy podjąć decyzję o skierowaniu zespołu do pracy zdalnej lub hybrydowej?
• Jak skutecznie egzekwować od pracowników skrupulatne wykonywanie obowiązków podczas pracy zdalnej i jak czynić ją bardziej efektywną?
• Jakie są prawa pracownika i prawa pracodawcy w systemie home-office?
• Które branże mogą zyskać na pracy zdalnej, a które powinny dążyć do jak najszerszego zachowania zespołu pracującego w siedzibie firmy?
• Jak zabezpieczyć informacje poufne, dane firmy i jej majątek, gdy „centrum dowodzenia” przedsiębiorstwa przenosi się z jego biura do mieszkań pracowników?

Na te pytania i szereg innych odpowiemy podczas webinaru Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Pierwsza rozmowa video już w najbliższy czwartek o godzinie 11:00. Transmisja na żywo w kanałach społecznościowych Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz na portalu wszczecinie.pl. Zapis rozmowy dostępny będzie w formie video oraz publikacji prasowej, którą przeczytacie w lokalnych mediach oraz na naszej stronie internetowej.

- Jest to zupełnie nowa formuła komunikacji pomiędzy Polską Fundacją Przedsiębiorczości, a odbiorcami naszych treści. Nie rezygnujemy z tradycyjnych szkoleń oraz nagrań video, ale uznaliśmy, że czas „szerzej” wyjść do zachodniopomorskich przedsiębiorców i szerzej mieszkańców regionu z ofertą tematyczną, która będzie bardzo uniwersalna – mówi Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski. – Pierwszy temat to sprawa regulacji dotyczących pracy zdalnej. Temat dotyczy wszystkich i jest bardzo bieżący. Nie chcemy żeby cykle video PFP były standardową rozmową pomiędzy ekspertami, a kreatywną wymianą myśli, która zainspiruje naszych widzów do działania i do refleksji nad podejmowanym tematem. Tylko dialog, wymiana zdań i poglądów, generuje innowacyjne wnioski. Chciałbym żeby takie „burze myślowe” odbywały się w PFP jak najczęściej – mówi Marcin Pawłowski.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości pracuje obecnie nad nowoczesną platformą szkoleniową, która poza tradycyjnymi treściami będzie gromadzić materiały video oraz podcasty. Baza będzie szeroko i bezpłatnie dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

GOŚĆMI MICHAŁA KACZMARKA W RAMACH PIERWSZEGO WEBINARU PFP BĘDĄ:
Diana Feresztyn – konsultant biznesowy, szkoleniowiec, LSJ HR Group
Maja Grzegorczyk – Radca Prawny, Kancelaria Prawna Maja Grzegorczyk

 

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej