Ponad 100 nowych firm wchodzi na rynek!

17.03.2016

Miło nam poinformować, że w ramach Program rządowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” realizowanego przez Fundację na obszarze woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego zostało utworzonych ponad 120 nowych firm. Od sierpnia 2015 roku Fundacja udzieliła wsparcia finansowego w postaci pożyczek na kwotę 7,8 mln zł, zorganizowała 51 bezpłatnych szkoleń stacjonarnych, a dodatkowo przekazała beneficjentom 212 płyt CD ze szkoleniami multimedialnymi z zakresu przygotowania do prowadzenia działalności gospodarczej  oraz prawa gospodarczego i sprzedaży.

Celem projektu jest zapewnienie wsparcia finansowego, szkoleniowego i doradczego dla planujących rozpoczęcie działalności lub na utworzenie stanowiska pracy.

Najczęściej finansowaną branżą był handel, usługi, budownictwo, produkcja i transport. 

Najwięcej firm powstało w Wielkopolsce w mieście i powiecie poznańskim, powiatach: słupeckim, chodzieskim, pilskim, ostrowskim. W województwie kujawsko-pomorskim najczęściej wybieranym miejscem prowadzenia działalności gospodarczej były powiat i miasto Toruń, powiat i miasto Bydgoszcz oraz powiaty: golubsko-dobrzyński, grudziądzki, mogileński, świecki, tucholski.

Wszystkim właścicielom firm życzymy powodzenia i dynamicznego rozwoju!

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na wyczerpanie limitu środków na pożyczki w ramach programu „Pierwszy Biznes - Wsparcie w Starcie II” wnioski pożyczkowe przyjmowane będą tylko na listę rezerwową.

W przypadku otrzymania kolejnego limitu środków poinformujemy Państwa o wznowieniu rozpatrywania wniosków.

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej