Innowacyjny sukces

31.05.2016

Innowacyjny start-up, tj. szczecińska spółka FinPack, w który zainwestował Fundusz Kapitału Zalążkowego Pomeranus Seed zarządzany przez Polską Fundację Przedsiębiorczości został z sukcesem sprzedany.
Fundusz Pomeranus Seed jako jedyny, rodzimy zachodniopomorski fundusz kapitału zalążkowego dysponujący kilkunastomilionowym kapitałem inwestuje w innowacyjne projekty. W ciągu 4 ostatnich lat Fundusz dokonał 21 inwestycji kapitałowych w startujące innowacyjne biznesy, przede wszystkim w branże z zakresu ICT, technologii i przetwórstwa przemysłowego oraz biotechnologii.

W 2012 roku Fundusz Kapitału Zalążkowego Pomeranus Seed zainwestował ponad 800 tys. zł w szczecińską spółkę FinPack specjalizującą się w internetowym doradztwie kredytowym oraz w systemach informatycznych dla pośredników finansowych. Projekt został stworzony przez 3 osobowy zespół – absolwentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Przed decyzją inwestycyjną Fundusz Pomeranus Seed dokonał preinkubacji projektu pod kątem szans komercjalizacji, przeprowadził niezbędne doradztwo, analizy rynkowe i finalnie wspólnie z projektodawcami założył spółkę kapitałową - Finpack spółka z o.o., obejmując 30% udziałów.

Spółka FinPack dzięki wsparciu Funduszu Pomeranus Seed osiągnęła ugruntowaną pozycję na rynku i stała się liderem z zakresu innowacyjnych technologii dla największych w Polsce firm oferujących doradztwo finansowe. Dynamiczny rozwój spółki FinPack został dostrzeżony przez Morizon S.A. jednego z liderów na rynku serwisów i wyszukiwarek nieruchomości, co skutkowało sfinalizowaniem rozmów o nabyciu spółki w celu wprowadzenia jej do Grupy Morizon.

Po ponad trzyletnim okresie wsparcia Polska Fundacja Przedsiębiorczości dokonała zbycia całego pakietu posiadanych udziałów w spółce na rzecz nowego inwestora - Morizon S.A.
Transakcja odbyła się ze znaczącą stopą zwrotu, co pozwoli Funduszowi przeznaczyć całość uzyskanych środków na kolejne inwestycje kapitałowe w innowacyjne projekty.

Serdecznie zapraszamy do współpracy, a spółce FinPack życzymy dalszych dynamicznych wzrostów oraz globalnych sukcesów.

Bliższe informacje na temat spółki, planów rozwoju oraz sylwetki projektodawców znajdują się na stronie >>>

ISO ISOQAR
Strona używa cookies Dowiedz się więcej