Wdrożenie innowacyjnej technologii w firmie OSŁONKA

07.12.2015

Firma OSŁONKA, która od ponad 20 lat zaopatruje firmy przemysłu mięsnego z całej Polski w osłonki do wędlin, w przyprawy oraz w drobny sprzęt - uruchomiła właśnie w swoim zakładzie pod Lesznem (województwo wielkopolskie) nową linię technologiczną. Inwestycja ta współfinansowana była pożyczką JEREMIE na przedsięwzięcia inwestycyjne o charakterze innowacyjnym – udzieloną w kwocie 1 mln zł przez Polską Fundację Przedsiębiorczości.

Podstawowym elementem uruchomionej linii technologicznej jest innowacyjna maszyna służąca do przygotowywania osłonek do wędlin i mięs, tzw. marszczarka. Zainstalowane urządzenie zapewnia zautomatyzowany i wydajny proces produkcji, gwarantując zarazem ciągłą i pełną powtarzalność parametrów. Maszyna wykorzystuje innowacyjną technologię z zastosowaniem lasera oraz innowacyjny system sterujący. W związku z nową inwestycją konieczne było również przeprowadzenie prac adaptacyjnych w hali, przygotowanie odpowiedniej infrastruktury technicznej dla nowych urządzeń (w tym zasilanie w energię elektryczną) oraz przeprowadzenie modernizacji serwerowni.

Założycielem firmy OSŁONKA jest pan Stefan Pielech, który obecnie prowadzi firmę razem z synem Mariuszem Pielechem w formie spółki jawnej. Firma posiada wiele nagród i wyróżnień, m.in. laur Fair Play, czy wyróżnienie znakiem towarowym „Wielkopolska Jakość”. Realizacja nowej inwestycji to wyjście naprzeciw potrzebom rynku - odbiorcy firmy oczekują coraz wyższej jakości produktów. Nowa innowacyjna technologia pozwoli firmie OSŁONKA na zaspokojenie tych oczekiwań, pozyskanie nowych odbiorców i wzrost produkcji.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia inwestycji.

2723.jpg
2728.jpg
2724.jpg
2725.jpg
2726.jpg
2727.jpg
ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej