3 pytania do... Moniki Czyżyk - zwyciężczyni w konkursie Quest Day dla przedsiębiorczości

18.10.2011

Quest Day jest zabawą edukacyjną, umożliwiającą zdobywanie punktów za wykonywanie konkretnych zadań, mogących mieć bardzo zróżnicowany charakter. W okresie od 3 do 7 października 2011 roku pojawiły się od 3 do 4 bloki zadań do rozwiązania codziennie, za rozwiązanie których, uczestnicy otrzymywali punkty.

Zwyciężczynią w konkursie została Pani Monika Czyżyk, która zdobyła największą liczbę punktów. Nagrodą w konkursie był sprzęt elektroniczny – laptop, myszka bezprzewodowa oraz torba. Przy odbiorze nagrody zapytaliśmy panią Monikę o jej udział w konkursie.

1960_quest_day_polska_fundacja_przedsiebiorczosci.jpg
1963_quest_day_polska_fundacja_przedsiebiorczosci.jpg
1964_quest_day_polska_fundacja_przedsiebiorczosci.jpg

PFP: Skąd dowiedziała się Pani o naszym konkursie?

Monika Czyżyk: O konkursie dowiedziałam się przypadkiem. Przeglądając strony internetowe z aktualnościami trafiłam na stronę MM MojeMiasto, gdzie zamieszczone było ogłoszenie o konkursie. Spodobała mi się idea konkursu. Pomyślałam, że warto spróbować – nagroda do zdobycia była bardzo praktyczna. Weszłam na stronę www.questday.pl, zarejestrowałam się i … zaczęłam grać. Codziennie szukałam odpowiedzi na pytania – miałam bardzo dużo satysfakcji, gdy moje odpowiedzi okazywały się prawidłowe.

PFP: Które pytania w konkursie były dla Pani najtrudniejsze?

Monika Czyżyk: Były dwa takie pytania. Pierwsze dotyczyło zdjęcia obrazu – nie bardzo wiedziałam czego obraz dotyczy. Ale drogą eliminacji i logiki samego konkursu (konkurs dotyczył przecież przedsiębiorczości) – wybrałam chciwość (odpowiedź: obraz „Ubóstwianie Mamony”, Evelyn De Morgan). Trudnym pytaniem było pytanie „puzzlowe”, w którym należało odszyfrować  nazwę firmy. Ale i to pytanie udało się odgadnąć (odpowiedź: firma Ramirent SA). Ciekawym pytaniem było pytanie o drukarnię. Zmusiło mnie do poszukiwania informacji w Internecie, ale także ich weryfikacji (odpowiedź:1998 r., założyciel: Tadeusz Winkowski, QuadWinkowski). Znów przekonałam się, jak ogromną kopalnią informacji jest Internet. Mam jednak także refleksję, że informacje te należy zawsze weryfikować, tj. sprawdzać pod kilkoma linkami. Nie bez znaczenia była też moja dotychczasowa ogólna wiedza .

PFP: Co pani zamierza zrobić z wygranym sprzętem – laptopem?

Monika Czyżyk: Moją pasją jest fotografia. Cieszę się, że wygrany sprzęt pomoże mi w obróbce zdjęć. Niedługo zostanę mamą – więc moje pomysły dotyczące fotografii wykorzystam niebawem w pasjonującej „przygodzie” jaką jest macierzyństwo !!!.

PFP: Raz jeszcze gratulujemy i dziękujemy za rozmowę!

Quest Day - Polska Fundacja Przedsiębiorczości

ISO
Strona używa cookies Dowiedz się więcej